ارمنستانسیاسی

پسکوف: روسیه به ماموریت خود در قره‌باغ ادامه می‌دهد

سخنگوی کرملین روز گذشته در جمع خبرنگاران به اظهار نظر درباره موضع ایروان درباره حضور صلح‌بانان روسیه در منطقه قره‌باغ پرداخت.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین درباره روابط روسیه با ارمنستان گفت که مسکو قدردان روابطش با ایروان است اما غیرممکن است که مسکو با نظر نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان درباره شکست ماموریت صلح‌بانان روسی در منطقه قره‌باغ موافقت کند.

پاشینیان، اخیرا در گفت‌‎وگو با روزنامه ریپابلیکای ایتالیا گفته بود که عملیات صلح‌بانان روسی موفقیتی در قره‌باغ به دنبال نداشته و روسیه در حال ترک این منطقه است.

پسکوف در این باره بیان کرد: ما عمیقا برای نخست‌وزیر پاشینیان احترام قائلیم و قدردان همکاری و ارتباط بسیار سازنده میان او و رییس جمهور پوتین هستیم و امیدواریم این روابط تضمین‌کننده همکاری نزدیک میان دو کشور باشد. اما موافق این اظهارات نخست‌وزیر نیستیم. روسیه یک بخش جدایی‌ناپذیر این منطقه است و نمی‌تواند جایی برود. روسیه نمی‌تواند ارمنستان را رها کند.

به گفته سخنگوی کرملین، روسیه همچنان نقش ضامن صلح قره‌باغ را دارد و قرار نیست ماموریتش را به پایان برساند.

او افزود، شمار ارمنی‌هایی که در روسیه زندگی می‌کنند، از خود ارمنستان بیشتر است که بیشترشان شهروندان میهن‌دوست روسی هستند که کمک شایانی به پیشرفت این کشور می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا