بین‌المللسیاسی

تکذیب خبرها درباره درگیری میان ارتش یمن و نیروی دریایی آمریکا

یک منبع در انصارالله گزارش رسانه‌های صهیونیستی درباره درگیری میان ارتش یمن و نیروی دریایی آمریکا در دریای سرخ را رد کرد.

به گزارش ایسنا، رسانه صهیونیستی معاریو شامگاه دیشب مدعی شد ارتش یمن یک کشتی آمریکایی را در دریای سرخ هدف حمله قرار داده و گزارش‌ها از تبادل شدید آتش حکایت دارد.

یک منبع در انصارالله یمن اما به الجزیره گفت درگیری میان ارتش یمن با کشتی جنگی آمریکایی در دریای سرخ رخ نداده است.

منابع خبری رژیم صهیونیستی همچنین گزارش دادند یک هیات اسرائیلی روز دوشنبه برای دیدار با مقامات مصری و گفت‌وگو درباره پیوستن مصر به ائتلاف دریایی در دریای سرخ به قاهره رفتند، اما قاهره آن را رد کرد.

در پی گزارش‌ها مبنی بر حمله نیروهای آمریکایی به قایق‌های یمنی در دریای سرخ، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که تحرکات آمریکا مانع از انجام وظیفه یمن نخواهد شد.

یحیی سریع تأکید کرد که ۱۰ تن از رزمندگان ما در پی حمله آمریکا به سه قایق نیروهای ما در دریای سرخ به شهادت رسیده و مفقود شدند.

روز یکشنبه هم سخنگوی نیروهای مسلح یمن به آمریکا درباره تشدید تنش‌ها علیه یمن یا مشارکت دادن کشورها به حفاظت از کشتی‌های رژیم صهیونیستی هشدار داد و اعلام کرد که مواضع یمن در قبال مساله فلسطین «استوار و اصولی است و صرف نظر از تحولات و اینکه چالش‌ها چقدر بزرگ باشند، تغییر نخواهد کرد».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا