بین‌المللسیاسی

میقاتی در دیدار با بورل: اسرائیل نقض حاکمیت لبنان را متوقف کند

نخست‌وزیر لبنان روز گذشته در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیروت خواستار توقف نقض حاکمیت کشورش توسط رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش ایرنا از سایت النشره، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به بیروت سفر کرده است با نجیب میقاتی نخست‌وزیر پیشبرد امور (موقت) لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار به موضوع حملات رژیم صهیونیستی به لبنان و آخرین تحولات منطقه در سایه جنگ غزه پرداخته شد.

میقاتی در جریان این دیدار اظهار داشت: ما صلح طلب هستیم نه جنگ افروز؛ به همین دلیل به دنبال ثبات و در حال برقراری تماس با طرف‌های مختلف در این راستا هستیم.

وی در واکنش به تهدیدهای رژیم صهیونیستی مبنی بر گسترش حملات خود به جنوب لبنان تاکید کرد: هرگونه بمباران گسترده در جنوب لبنان، منطقه را به سمت یک انفجار فراگیر سوق خواهد داد.

میقاتی خاطرنشان کرد: تعهد لبنان به اجرای قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت مستلزم توقف نقض حاکمیت کشور از سوی اسرائیل و عقب نشینی آن از سرزمین های اشغالی ما است.

رئیس پارلمان لبنان در دیدار با جوسپ بورل: راه اجرای قطعنامه ۱۷۰۱، توقف تجاوزات اسرائیل است

رئیس پارلمان لبنان در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی را تنها راه اجرای قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت ارزیابی کرد.

به گزارش ایرنا از سایت النشره، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به بیروت سفر کرده است، در ادامه دیدارهایش با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار آخرین تحولات خارجی، سیاسی و میدانی در لبنان و منطقه و همچنین نقش نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) مورد بررسی قرار گرفت.

بری در این دیدار بر تعهد لبنان به مشروعیت بین‌المللی و قطعنامه‌های مربوط به‌ویژه قطعنامه شماره ۱۷۰۱ تاکید کرد.

رئیس پارلمان لبنان در این باره خاطرنشان کرد: نقطه ورود به اجرای این قطعنامه، با توقف تجاوزات و عقب‌نشینی اسرائیل از کل اراضی اشغالی لبنان آغاز می‌شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز نگرانی شدید خود را نسبت به ادامه جنگ در نوار غزه و تشدید تنش از سوی رژیم صهیونیستی ابراز کرد.

بورل تاکید کرد: اولویت باید متوقف کردن جنگ در نوار غزه باشد؛ چراکه این دروازه بازگشت آرامش به لبنان است و پس از آن بحث درباره اجرای کامل مفاد قطعنامه ۱۷۰۱ آسان‌تر خواهد شد.

دیدار مقام اتحادیه اروپا با هیاتی از حزب الله لبنان

منابع خبری شب گذشته گزارش دادند، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به لبنان سفر کرده با هیأتی از حزب الله دیدار و گفت وگو کرده است.

به گزارش ایرنا از الجزیره، جوسپ بورل با هیاتی از جنبش حزب الله به ریاست محمد رعد نماینده پارلمان لبنان در بیروت دیدار و گفت وگو کرده است.

جزئیاتی بیشتری از این دیدار گزارش نشده است.

از سوی دیگر خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، حزب الله به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اطلاع داده است که پیش از توقف جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، امکان بحث درباره پرونده لبنان و تحولات جنوب این کشور وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا