ایرانبین‌المللسیاسی

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو؛ تمام اعضای سازمان ملل مسئولیت خود در مبارزه با تروریسم را به دوش بگیرند

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو در نامه ای خطاب به نمایندگی های نزد سازمان ملل مستقر در ژنو از همه کشورهای عضو خواست مسئولیت خود در مبارزه با تروریسم را به دوش بگیرند.

به گزارش ایرنا، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو در خصوص انفجارهای تروریستی در گلزار شهدای کرمان، یادداشتی خطاب به تمامی نمایندگی های نزد سازمان ملل مستقر در ژنو منتشر کرد.

در متن این نامه آمده است: این حمله تروریستی مذموم در داخل صفی از مردم بیگناه از جمله زنان و کودکان که چهارمین سالگرد شهادت سرلشکر سلیمانی قهرمان ضد تروریست ایران را گرامی داشتند، رخ داد. امروز برای گرامیداشت یاد مردان، زنان و کودکان بیگناه قربانی آن حمله تروریستی بدنام، در ایران عزای ملی اعلام شده است. ما آن اقدام بزدلانه تروریستی و در واقع هر اقدام تروریستی را، در هر کجا و توسط هر کسی که مرتکب شده باشد به شدت محکوم می کنیم. عاملان و سازمان دهندگان اقدامات تروریستی باید محاکمه شوند.

در این نامه همچنین آمده است: در حال حاضر تحقیقات همه جانبه برای شناسایی و دستگیری عوامل سازماندهی این جنایت از پیش طراحی شده و هولناک ادامه دارد. همزمان، جمهوری اسلامی ایران متعهد است از تمامی سازوکارهای موجود برای اطمینان از پاسخگویی مسئولین و همدستان آنها در این اقدام شنیع تروریستی استفاده کند.

ایران بیش از هر زمان دیگری مصمم است تا با مضاعف کردن تلاش های خود برای حفاظت از مرزهای خود و حفاظت از شهروندان خود در برابر بلای تروریسم، در برابر افراط گرایی و تروریسم خشن بایستد. جمهوری اسلامی ایران از همه کشورهای عضو می‌خواهد که مسئولیت خود را در مبارزه با تروریسم به دوش بگیرند و در همین راستا از همه کشورها نیز انتظار دارد که این اقدام منفور تروریستی را محکوم کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا