ارمنستانبین‌المللسیاسی

درخواست تحریم باکو به دلیل نقض حقوق بشر در قره‌باغ از سوی یک سناتور آمریکایی

یک سناتور آمریکایی با عنوان نقض حقوق بشر در منقطه قره‎باغ از سوی دولت جمهوری آذربایجان، از پایان یافتن کمک‌های امنیتی آمریکا به دولت آذربایجان حمایت کرده و خواستار اقداماتی قاطعانه در پاسخ به آن، از جمله معرفی تحریم‌های مرتبط شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از وبگاه خبری آرمنیا نیوز، جک رید، سناتور دموکرات آمریکایی خواستار حمایت بیشتر از مردم ارمنی منطقه قره‌باغ شده و بر ضرورت اقداماتی ملموس در پاسخ به نقض ادامه‌دار حقوق بشر (در این منطقه) تاکید کرد. رید در سخنرانی اخیرش از همکاران خود و از دولت آمریکا خواست که اقدامات قاطعانه‌ای برای پاسخگو کردن جمهوری آذربایجان به دلیل اقداماتش انجام دهند.

او به ویژه، خواستار معرفی تحریم‌ها علیه آذربایجان شده و از پاپان دادن به کمک‌های امنیتی آمریکا به دولت الهام علی‌اف، رییس جمهور آذربایجان حمایت کرد. اظهارات او بازتاب‌دهنده نگرانی‌های فزاینده‌ای درباره نقض حقوق بشر در منطقه قفقاز است.

تحریم‌ها بیش از پیش به عنوان ابزاری دیپلماتیک برای پرداختن به موضوع نقض حقوق بشر و بالا بردن پاسخگویی در عرصه بین‌المللی به کار می‌روند. درخواست این سناتور آمریکایی تاکیدی بر اهمیت اقدامی قاطعانه برای رسیدگی به وضعیت قره‌باغ و حمایت از حقوق و رفاه جمعیت ارمنی این منطقه است که زندگی‌شان تحت تاثیر وضعیت آن قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا