بین‌المللسیاسی

وزارت بهداشت غزه: تعطیلی بیمارستان الاقصی به معنای مرگ هزاران فلسطینی است

وزارت بهداشت غزه شب گذشته هشدار داد: تعطیلی بیمارستان الاقصی به معنای اعدام هزاران فلسطینی است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری “سما” فلسطین، این وزارتخانه افزود که رژیم صهیونیستی درصدد است که بیمارستان شهدای الاقصی را از ارائه خدمات رسانی خارج کند که در واقع این به معنای صدور حکم اعدام برای هزاران بیمار و مجروح فلسطینی است.

وزارت بهداشت غزه در بیانیه خود افزود که اشغالگران صهیونیست با پهپادها به اقدامات تروریستی علیه بیماران و کادر پزشکی در بیمارستان شهدای الاقصی دست می‌زنند.

این نهاد بهداشتی فلسطینی افزود: پهپادهای اسرائیلی اقدام به بمباران بخش‌ها و حیاط بیمارستان شهدا الاقصی کرده و هر کسی که اقدامی انجام دهد، هدف قرار می‌دهند.

وزارت بهداشت غزه هشدار داد که مجروجان و بیماران در زیر آتش پهپادهای صهیونیستی از بیمارستان الاقصی فرار می‌کنند.

سازمان پزشکان بدون مرز شنبه گذشته بود که در نتیجه افزایش حمله ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان الاقصی، کارمندان خود را از منطقه مرکزی نوار غزه از جمله این بیمارستان خارج کرد.

وزارت بهداشت فلسطین نیز بعد از ظهر یکشنبه از افزایش دوباره شمار شهدا و زخمی‌های جنگ غزه خبر داد.

این وزارتخانه افزود که شمار شهدای نوار غزه تاکنون به ۲۲ هزار و ۸۳۵ نفر و شمار زخمی ها به ۵۸ هزار و ۴۱۶ نفر رسیده است.

این آمار همزمان با آن اعلام می شود که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بدون توجه به حجم تلفات ارتش این رژیم در نوار غزه و اختلافات در کابینه خود و شورای جنگ این رژیم، بر تداوم جنایات ارتش نامشروع خود علیه مردم نوار غزه تاکید کرد.

بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه بار دیگر تکرار کرد که جنگ علیه نوار غزه تا رسیدن به اهداف خود متوقف نخواهد شد.

سکوت جامعه جهانی و نهادهای حقوق بشری در قبال جنایات رژیم صهیونیستی، موجب تداوم کشتار زنان و کودکان فلسطینی توسط ماشین جنگی رژیم صهیونیستی شده است.

در مقابل، مقاومت فلسطین در غزه و دیگر گروه های مقاومت در لبنان، عراق، یمن و سوریه اعلام کرده اند که در مقابل این جنایات سکوت نخواهند کرد و تاوان این جنایات را از رژیم اشغالگر خواهند گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا