بین‌المللسیاسی

وزارت بهداشت فلسطین: محاصره بیمارستان ناصر ،جان بیماران و غیر نظامیان را تهدید می کند

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه شب گذشته هشدار داد: محاصره و بمباران محوطه بیمارستان ناصر در غزه توسط اسرائیل، جان بیماران ، کادر پزشکی و ساکنان اطراف آن را تهدید می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «سما» فلسطین، القدره گفت: رژیم صهیونیستی بیمارستان ناصر در خان یونس را محاصره کرده و هر لحظه حلقه محاصره آن را تنگ‌تر و به طور پیوسته محوطه این بیمارستان را بمباران می‌کند.

وی افزود: جان ۳۰۰ نفر از کادر پزشکی و درمانی، ۴۵۰ مجروح و ۱۰ هزار آواره فلسطینی در خطر است.

القدره با اشاره به کمبود شدید داروهای بیهوشی و وسایل مورد نیاز برای عمل جراحی و بخش مراقبت‌های ویژه، تاکید کرد که ژنراتورهای بیمارستان ناصر به دلیل نبود سوخت تا ۴ روز دیگر از کار خواهد افتاد.

وی تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی مانع از حرکت آمبولانس‌ها می‌شود و تیم‌های امدادی برای نجات جان مجروحان مجبور هستند جان خود را به خطر بیاندازند.

القدره خاطر نشان کرد که کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان در بیمارستان ناصر غذا ندارند.

وزارت بهداشت فلسطین مستقر در غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر و همزمان با آغاز نبرد «طوفان الاقصی» تاکنون، ۲۷هزار و ۵۸۵ فلسطینی در غزه شهید و ۶۶ هزار و ۹۷۸ نفر دیگر هم مجروح شدند.

این وزارتخانه از افزایش آمار شهدا و مجروحان نوار غزه در نتیجه تداوم حملات وحشیانه صهیونیست‌ها خبر داد.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی۲۴ ساعت گذشته، مرتکب ۱۲مورد کشتار در غزه شد که در این تجاوزها ۱۰۷ فلسطینی شهید و۱۴۳نفر دیگر مجروح شدند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که از آغاز عملیات نیروهای مقاومت تاکنون، ۲۷هزار و ۵۸۵ فلسطینی در غزه شهید و ۶۶ هزار و ۹۷۸ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا