بین‌المللسیاسی

نماینده آمریکا در سازمان ملل: کمک‌ها به غزه کافی نیست

لیندا توماس گرینفیلد سفیر و نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل گفت، کمک‌هایی که به غزه می‌رسد، کافی نیست.

به گزارش ایرنا، وی شب گذشته در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: اعضای شورای امنیت سازمان ملل هفته جاری از اسرائیل خواستند «گذرگاه‌های مرزی را باز نگه داشته، بازگشایی گذرگاه‌های دیگر را تسهیل کرده تا نیازهای انساندوستانه تامین شود، و از تحویل سریع و امن اقلام امدادی حمایت کند.»

در بیانیه شورای امنیت با ابراز نگرانی شدید از شرایط مردم غزه آمده است ، تخمین زده می‌شود تمامی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار فلسطینی ساکن غزه بشدت با ناامنی حاد غذایی مواجه خواهند شد و از همه طرف‌های درگیر خواسته شده است تا به قوانین بشردوستانه پایبند باشند و شرایط لازم برای حمایت از غیرنظامیان و ارسال کمک‌های بشردوستانه برای آنان را فراهم کنند.

ادعای گرینفیلد در حالی است که آمریکا بارها قطعنامه‌های شورای امنیت برای برقراری آتش‌بس در غزه را وتو کرده و تجاوزی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را «دفاع از خود» قلمداد کرده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهر ماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

وزارت بهداشت غزه یکشنبه در جدیدترین آمار خود اعلام کرد شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر به ۳۰ هزار و ۴۱۰ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۷۱ هزار و ۷۰۰ رسیده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا