بین‌المللسیاسی

تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه / شهادت دستکم ۳۹ فلسطینی در مرکز نوار غزه

رژیم صهیونیستی در تداوم جنایات خود علیه ملت مظلوم فلسطین، مناطق مختلف نوار غزه را هدف حملات خود قرار داد و در پی این تجاوزها دست کم ۳۶ فلسطینی در مرکز و ۳ فلسطینی در جنوب نوار غزه به شهادت رسیدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «شهاب» فلسطین، در نتیجه حملات توپخانه‌ای ارتش اشغالگر به غرب «النصیرات» در مرکز نوار غزه، ۳۶ فلسطینی که بیشتر آن ها زن و کودک بودند، به شهادت رسیدند. حملات ارتش رژیم صهیونیستی به شمال شهر رفح در جنوب نوار غزه نیز یه شهادت مؤذن یکی از مساجد این شهر به همراه دو فرزند خود انجامید.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اردوگاه «البریج» و مناطق «المغراقه» و «الزهرا» در مرکز نوار غزه و جنوب شهر غزه را نیز هدف حملات توپخانه ای خود قرار داد.

به گزارش ایرنا، رژیم اشغالگر ۱۶۲ روز است با حمایت تمام قد غرب و برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ نیروهای مقاومت، کشتار گسترده‌ای را در غزه به راه‌ انداخته است. این رژیم تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. بر اساس گزارش‌ها، تاکنون افزون بر ۳۱ هزار فلسطینی شهید شده‌اند.

تاکنون تلاش های شورای امنیت سازمان ملل برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه که از هفتم اکتبر سال گذشته (۱۵ مهر) آغاز شده است، به علت حمایت همه جانبه آمریکا و استفاده این کشور از امتیاز وتو، ناکام مانده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا