بین‌المللسیاسی

حمله ناکام تروریستی به پارلمان و وزارت کشور ترکیه

دو مهاجم انتحاری که قصد حمله تروریستی به پارلمان و وزارت کشور ترکیه را داشتند، پیش از ورود به این مکان کشته شدند.

به گزارش ایرنا، برخی رسانه ها امروز یکشنبه از شنیده شدن صدای یک انفجار مهیب نزدیک ساختمان پارلمان ترکیه و برخی دیگر نیز از انفجار در مقابل ساختمان وزارت کشور خبر دادند.

وزارت کشور ترکیه، این انفجار را تروریستی اعلام کرد و افزود: دو تروریست انتحاری مقابل ساختمان وزارت کشور هدف قرار گرفتند که یکی از آنها پیش از منفجر کردن خود توسط نیروهای امنیتی کشته شد و فرد دیگر توانست خود را منفجر کند.

علی یرلی‌کایا وزیر کشور ترکیه گفت: در جریان حمله این دو فرد تروریست، دو نفر از ماموران پلیس امنیتی ترکیه نیز به صورت جزئی مجروح شدند.

بنا به اعلام تارنمای خبری استار، دفتر دادستان عمومی آنکارا تحقیقاتی را در مورد این حمله تروریستی آغاز و در این خصوص ممنوعیت دسترسی عمومی به محل حادثه و ممنوعیت انتشار اطلاعات جزئی را صادر کرد.

برخی رسانه های نیز اعلام کردند که صبح امروز دو تروریست با یک خودروی تجاری کوچک در مقابل ورودی اداره کل پلیس آنکارا، بمب‌گذاری کرده و یکی از تروریست‌ها خود را منفجر کرد و دیگر از پای درآمد.

الجزیره نیز احتمال دست داشتن عناصر تروریستی داعش در این حمله را رد نکرد و گزارش داد که رجب رطیب اردوغان قرار است امروز ساعت ۱۴ در پارلمان سخنرانی کند.

پارلمان ترکیه بعد از یک دوره تعطیلات تابستانی امروز بازگشایی می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا