بین‌المللسیاسی

گوترش خواستار دسترسی غیرنظامیان غزه به کمک‌های بشردوستانه شد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست تا مانع از دسترسی غیرنظامیان غزه به کمک‌های بشردوستانه نشود.

به گزارش ایرنا، گوترش بامداد امروز دوشنبه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: دو درخواست بشردوستانه دارم: از حماس می‌خواهم که گروگان‌ها بدون قید و شرط آزاد شوند.

وی افزود: از اسرائیل می‌خواهم که دسترسی سریع و بدون مانع غیرنظامیان غزه به کمک‌های بشردوستانه فراهم شود.

گوترش تاکید کرد: سازمان ملل ذخایر غذا، آب، امکانات پزشکی و سوخت در مصر، اردن و کرانه باختری و اسرائیل دارد که می‌توان آنها را ظرف چند ساعت ارسال کرد. کارکنان ما برای تحویل آنها باید بتوانند این کمک‌ها را در کمال امنیت و بدون مانع، وارد غزه کرده و توزیع کنند.

رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین غافلگیر و شکست مفتضحانه‌ای را طی چند روز گذشته متحمل شده با اقدامی غیر انسانی تمام گذرگاه‌های غزه را بسته تا مقاومت فلسطین را ناگزیر به توقف عملیات دلاورانه «طوفان الاقصی» کند.

کارشناسان سازمان ملل، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و همچنین برنامه جهانی غذا حملات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به غیر نظامیان در نوار غزه را مصداق بارز «مجازات جمعی» ارزیابی کرده و نسبت به خارج شدن وضعیت انسانی این باریکه از کنترل هشدار داده‌اند.

دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) اعلام کرد که ذخایر سوخت بیمارستان‌های نوار غزه ۲۴ ساعت دیگر تمام می‌شود.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان ضمن درخواست برای ایجاد کریدور بشردوستانه در غزه، بر رعایت حقوق انسانی مردم فلسطین در این منطقه تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا