بین‌المللسیاسی

مسؤولان نهادهای بین‌المللی خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند

مسؤولان آژانس‌های اصلی سازمان ملل ضمن ابراز خشم خود از شهادت غیرنظامیان در غزه، برقراری آتش‌بسی فوری و انسانی در جنگ میان رژیم صهیونیستی و حماس را خواستار شدند.

به گزارش ایسنا، روسای آژانس‌های وابسته به سازمان ملل با انتشار بیانیه مشترک غیرمعمولی خشم خود را از تعداد بالای تلفات غیرنظامیان در غزه ابراز کرده و خواستار برقراری یک آتش‌بس فوری و بشردوستانه‌ در جنگ میان رژیم صهیونیستی و حماس شدند.

آنها در بیانیه خود نوشتند، از تقریبا یک ماه قبل جهان همراه با شوک و وحشت ناشی از تعداد (روبه‌فزونی) تلفات، در حال نظاره شرایط به وجود آمده در اراضی اشغالی فلسطین است.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، مسوولان ۱۸ سازمان از جمله یونیسف (صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل)، برنامه جهانی غذا و سازمان جهانی بهداشت از تعداد بالای تلفات در جنگ میان رژیم صهیونیستی و حماس که از هفتم اکتبر آغاز شد، ابراز تاسف کردند.

حدود ۱۰ هزار فلسطینی که نزدیک به نیمی از آنها کودک هستند در حملات هوایی جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر تاکنون به شهادت رسیده‌اند.

در بیانیه مشترک مسؤولان نهادهای سازمان ملل آمده است، در غزه تمام مردم تحت محاصره و در معرض حمله بوده و از دسترسی به لوازم ضروری مورد نیاز برای بقا محروم هستند، ساکنان غزه در خانه‌هایشان و در پناهگاه‌ها، بیمارستان‌ها و عبادتگاه‌ها بمباران می‌شوند و این مساله غیرقابل قبول است.

همچنین مسؤولان نهادهای سازمان ملل در ادامه بیانیه خود از جنبش حماس خواستند بیش از ۲۴۰ صهیونیستی را که اسیر کرده، آزاد کند، آنها از هر دو طرف نیز خواستند تعهدات خود در قوانین بین‌المللی را رعایت کنند.

آنها افزودند، باید اجازه انتقال غذا، آب، دارو و سوخت به نوار غزه جهت کمک به ساکنان داده شود.

روسای این نهادها در پایان نیز نوشتند، ما به یک آتش‌بس فوری به دلایل انسانی نیاز داریم، ۳۰ روز گذشته و دیگر بس است، این مساله باید همین الآن تمام شود.

۸۸ نفر از کارکنان آژانس امدادرسانی آنروا در غزه کشته شدند

منابع خبری بامداد امروز دوشنبه گزارش دادند، شمار کارکنان آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) که در غزه کشته شدند به ۸۸ نفر رسیده است.

۸۸ نفر از کادر آژانس آنروا در غزه کشته شده‌اند که بزرگترین تلفات این آژانس در یک نبرد بوده است.

پیش تر آنروا اعلام کرده بود که ۷۹ نفر از کارکنان این آژانس در غزه در حملات رژیم صهیونیستی کشته شده‌اند.

آنروا گفته بود که همکاران سازمان ملل نیز مانند بسیاری از ساکنان نوار ساحلی، همراه با خانواده‌های خود آواره شده‌اند.

این آژانس سازمان ملل متحد تاکید کرده بود که آنها به کار خستگی‌ناپذیر برای ارائه کمک‌های بشردوستانه ادامه می‌دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا