بین‌المللسیاسی

چهل و پنجمین روز عملیات طوفان الاقصی؛ بیمارستان اندونزی غزه تحت محاصره / انهدام ۷ خودروی اشغالگران در محور شمال

ارتش رژیم صهیونیستی به حملات هوایی و توپخانه‌ای خود به نوار غزه برای چهل و پنجمین روز ادامه می‌دهد و از هدف قرار دادن بیمارستان‌ها دست برنمی‌دارد. صهیونیست‌ها در بحبوحه درگیری‌های شدید با مقاومت همچنان برای نفوذ به چندین منطقه در غزه به ویژه محله الزیتون و اردوگاه جبالیا تقلا می‌کنند، اما مقاومت فلسطین به دفع حملات نیروهای اشغالگر در چندین منطقه در غزه و خنثی کردن تلاش خودروهای آن برای پیشروی ادامه داده و تلفاتی را در صفوف دشمن برجای گذاشته‌ است.

به گزارش ایسنا، خبرنگار المیادین گزارش داد، تک تیراندازهای اشغالگر روی برج‌های الشیخ زاید در اطراف بیمارستان اندونزی در شمال غزه مستقر هستند.

به گزارش رسانه‌های فلسطینی، ارتش رژیم صهیونیستی بامداد روز دوشنبه بیمارستان اندونزی در شمال شهر غزه را با گلوله‌های واقعی و نیز شلیک گلوله‌های توپخانه در مجاورت آن هدف قرار داد که بر اثر آن تعدادی شهید و زخمی شدند.

خبرگزاری وفا به نقل از منابع محلی گزارش داد که ارتش با شلیک گلوله مستقیم به بیمارستان اندونزی که مملو از مجروحان بود، همراه با گلوله باران شدید توپخانه علیه اطراف بیمارستان منجر به مجروح شدن تعدادی از شهروندان با جراحات مختلف از جمله یک پزشک شد.

گزارش‌های فلسطینی از شهادت هشت نفر در گلوله باران و شلیک توپخانه به بیمارستان اندونزی حکایت دارند، در حالی که مدیر پزشکی بیمارستان تاکید کرد که یک پزشک بر اثر اصابت گلوله صهیونیست‌ها در محوطه بیمارستان زخمی شده است.

مدیر بهداشت فلسطین در غزه نیز اعلام کرد که نیروهای صهیونیست اتاق عمل بیمارستان اندونزی را بمباران کردند.

انس الشریف، روزنامه نگار، در کلیپی که در داخل بیمارستان اندونزی ضبط کرده است، گفت که بمباران اشغالگران و تیراندازی مداوم در بیمارستان منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی و ویرانی‌های بزرگ شد.

وی افزود: پهپادهای اسرائیل به سمت هر کسی که می‌خواهد بیمارستان را ترک کند تیراندازی می‌کنند و وضعیت در آنجا بسیار خطرناک و دشوار است.

به گفته شاهدان عینی، بمباران رژیم صهیونیستی به قطع برق بیمارستان پس از کار افتادن ژنراتورهای آن منجر شد.

خبرنگار الجزیره نیز گفت، تانک‌های اشغالگران در اطراف بیمارستان اندونزی مستقر شده و به سمت بیمارستان شلیک می‌کنند.

این در حالی است که اشغالگران دست به بمباران اطراف بیمارستان العوده در شمال نوار غزه نیز زدند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه گفت، جنایت جدید صهیونیست‌ها در حق بیمارستان‌ها در حال رخ دادن است و تانک‌های رژیم صهیونیستی بیمارستان اندونزی را هدف قرار دادند.

خبرنگار المیادین نیز گفت: وضعیت فاجعه‌باری در بیمارستان شهدای الاقصی رخ داد به طوریکه ده‌ها مجروح روی زمین و راهروها افتاده‌اند.

به گفته این خبرنگار، جنگنده‌های اشغالگران مدرسه الکویت در شمال غزه را بمباران کردند، درحالیکه صدها آواره را در خود جای داده است. این حملات تعدادی شهید برجای گذاشت.

همچنین منابع مطبوعاتی فلسطینی بامداد امروز از جنایت دیگری پرده برداشتند و گزارش دادند که در پی بمباران رژیم صهیونیستی علیه دو خانه خانواده‌های ابوشلوف و ضهیر در نزدیکی بیمارستان النجار در شرق رفح در جنوب نوار غزه، ۱۷ نفر شهید و ده‌ها تن مجروح شدند که اکثر تلفات را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

همچنین در بمباران دیگری در محله جنینه در رفح ۹ تن شهید شدند. در پی حمله هوایی دیروز رژیم صهیونیستی در حدود یک کیلومتری بیمارستان ناصر در خان یونس، ۷۰ نفر شهید و ۱۲۲ تن دیگر زخمی شدند.

جنگنده‌های اشغالگر با ده‌ها موشک اطراف شهر مسکونی حمد در شمال غربی خان یونس را بمباران کردند که در نتیجه آن ده‌ها شهروند که بیشتر آنها کودک و زن بودند شهید و تعدادی دیگر زخمی شدند. هواپیماهای اشغالگر همچنین به شهر بنی سهیلا در شرق خان یونس حمله کردند.

همچنین بر اثر گلوله باران رژیم صهیونیستی که منطقه عسقوله در محله الزیتون در جنوب شهر غزه را هدف قرار داد، تعدادی از شهروندان شهید و تعدادی زخمی شدند. محله الصبره در شهر غزه مورد حملات دیگری قرار گرفت و ده‌ها شهروند با توجه به شرایط جوی بارانی و دشواری رسیدن کادر دفاع مدنی و آمبولانس همچنان زیر آوار هستند.

پزشکان بدون مرز: اکنون باید در غزه آتش‌بس برقرار شود

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد: آتش‌بس اکنون بیش از هر زمان دیگری برای توقف خونریزی جاری ضروری است. نیازهای پزشکی بسیار زیاد است و پزشکان بدون مرز آماده گسترش فعالیت‌های خود هستند، اما به تضمین‌های اولیه امنیت و دسترسی بدون محدودیت به تجهیزات پزشکی و بشردوستانه نیاز دارند.

تداوم عملیات مقاومت فلسطین علیه اشغالگران

در آخرین تحولات میدانی خبرنگار المیادین گفت: اشغالگران و نیروهای مقاومت وارد درگیری‌های شدید شده‌اند. مقاومت پیشروی اشغالگران را در چند محور از جمله منطقه النصر، الشیخ رضوان، بیت حانون و تل الهوا خنثی کرد.

به گفته این خبرنگار، درحالیکه اشغالگران در داخل تانک‌ها و نفربرهای خود مخفی شده‌اند، نیروهای مقاومت از فاصله صفر و به شکل مستقیم درحال انجام عملیات خود هستند.

این در حالی است که پیشتر مقاومت فلسطین اعلام کرد که عملیات مشترکی را انجام داده است که طی آن رزمندگان مقاومت گردان‌های القسام و القدس توانستند سه تانک رژیم صهیونیستی را با گلوله‌های ضد زره پشت سر هم در محور الزیتون هدف قرار دهند.

خبرنگار المیادین در شمال نوار غزه از درگیری شدید بین مقاومت و نیروهای اشغالگر در خیابان صلاح الدین خبر داد که عقب‌نشینی تانک‌های رژیم صهیونیستی از چندین محور در جنوب شرقی و شمال غربی شهر غزه را در پی داشت.

به گفته منابع محلی در غزه، تانک‌های اشغالگر از عسقوله، الصبره و الثالثینی در محور جنوب شرقی شهر غزه عقب‌نشینی کردند. گردان‌های القسام انبوه خودروهای اشغالگر را در محور جنوب غزه با رگبار موشک بمباران کردند.

گردان‌های القسام صحنه‌های جدیدی از درگیری رزمندگان خود با تانک‌ها و سربازان اشغالگر در شهر غزه را منتشر کرد.

رزمندگان مقاومت القسام همچنین توانستند با دو گلوله TBG علیه استحکامات و یک گلوله ضدنفر دیگر منزلی را در منطقه حجرالدیک که در آن تعداد زیادی سرباز اشغالگر حضور داشتند، هدف قرار دهند و سپس به خانه هجوم برده و کسانی که در آنجا باقی مانده بودند را کشته و زخمی کردند.

القسام همچنین اعلام کرد که در حمله به دو نفر بر، یک تانک و یک نیروی پیاده رژیم صهیونیستی که در مدرسه‌ای در نزدیکی بیمارستان الرنتیسی مخفی شده‌ بودند، از بین رفتند.

گردان‌های القدس نیز تاکید کرد که رزمندگان مقاومت با نیروهای اشغالگر درگیر شده و سه خودروی نظامی و یک بولدوزر D۹ را در محور الزیتون در شرق جنوب غزه با موشک‌های ضد زره هدف قرار دادند. گردان‌های القدس از بمباران شهرک های «سدیروت» و «نیر عام» با رگبار موشکی متمرکز خبر دادند و همچنین با خمپاره نیروهای اشغالگر را در بیارة مرتجی در محله الزیتون هدف قرار دادند که تلفات مستقیمی برجای گذاشت. گردان‌های القدس در ادامه تجمع نظامی در اطراف استراحتگاه النور و منطقه حجرالدیک را با رگبار خمپاره منهدم کرد.

القدس همچنین صحنه‌هایی از هجوم سه رزمنده شهید به بیمارستان الرنتیسی پس از رصد موقعیت سربازان اشغالگر در داخل آن را منتشر کرد.

ارتش اشغالگر از چند جبهه در غزه و شمال نوار غزه عقب‌نشینی کرد

شامگاه یکشنبه، نیروهای صهیونیست پس از درگیری با گروه‌های فلسطینی از چند جبهه در شهر غزه و شمال نوار غزه عقب‌نشینی کردند. شاهدان عینی و منابع محلی اعلام کردند که خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی روز یکشنبه از مناطق الخضراء و محله الزیتون در جنوب شهر غزه سه کیلومتر به سمت غرب عقب‌نشینی کردند.

آنها خاطرنشان کردند: ارتش رژیم صهیونیستی همچنین از مناطق «السرایا» و «ضبیط» در مرکز شهر غزه عقب نشینی کرد و خودروهای نظامی اشغالگران نیز از محله تل الهوا به سمت خیابان الرشید در غرب شهر غزه عقب‌نشینی کردند.

به گفته همین منابع، نیروهای صهیونیست همچنین از منطقه تقاطع «ابوشرخ» در شهرک جبالیا در شمال نوار غزه به سمت شمال غربی تا سه راهی «صفطاوی» در شمال نوار غزه عقب‌نشینی کردند.

عقب‌نشینی ارتش رژیم صهیونیستی در نتیجه درگیری‌های شدید بین نیروهایش و اعضای مقاومت فلسطین در محله النصر، مجاورت مجتمع پزشکی الشفا، مجاورت منطقه سرایا و در منطقه الصبره در جنوب شهر غزه رخ داد.

کشته شدن دو سرباز دیگر صهیونیست

این در حالی است که ارتش اشغالگر از هلاکت دو سرباز دیگر خود در درگیری‌های کنونی در شمال غزه خبر داد. بنابراین، مجموع تلفات شناسایی شده از زمان آغاز تهاجم زمینی اشغالگران به نوار غزه در ۲۷ اکتبر به حدود ۶۶ کشته می‌رسد، در حالی که مقاومت فلسطین می‌گوید که تلفات واقعی اشغالگران بسیار بیشتر از این است.

از طرفی دیگر، صدای آژیرهای هشدار در شهرک نتیف هعسراه در غلاف غزه شنیده شد.

گردان شهدای الاقصی از تحویل اسرای اسرائیلی به صورت مخفیانه و با موفقیت کامل خبر داد

گردان‌های شهدای الاقصی وابسته به جنبش فتح اعلام کرد که در دوره گذشته توانسته‌ با تمام مخفی کاری و موفقیت، تعدادی از اسرای اسرائیلی را به مقامات ذیصلاح تحویل دهد. گردان‌های الاقصی تاکید کرد که مبارزانش طی ۴۸ ساعت گذشته به نیروها و خودروهای صهیونیستی در چند جبهه حمله کرده‌اند.

این گروه مقاومت ادامه داد: یگان مشترک رزمندگان گردان‌های الاقصی و القدس با گلوله و سلاح‌های انفرادی و متوسط ​​به سه خودروی زرهی و سربازان اشغالگر مستقر در ساختمانی در محور الشیخ رضوان حمله کردند و در حملات مستقیم، رزمندگان ما تلفاتی در میان صفوف دشمن برجای گذاشتند.

این  گروه تاکید کرد که مبارزانش همچنان با استقامت و ایمان به پیروزی در جنگ خیابانی می‌جنگند تا آخرین سرباز اشغالگر را در سرزمین پاک خود شکست دهند.

سازمان ملل: ۷۰ درصد قربانیان غزه زنان و کودکان هستند

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد – یکشنبه – فاش کرد که حدود ۷۰ درصد از قربانیان تجاوز مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای چهل و پنجمین روز، زنان و کودکان هستند. صندوق جمعیت سازمان ملل متحد برای کشورهای عربی در یک پست وبلاگی در حساب کاربری خود در پلتفرم X نوشت که زنان و کودکان فلسطینی مستحق زندگی هستند و تاکید کرد که آنها اهداف نظامی نیستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا