بین‌المللسیاسی

سازمان ملل: مردم غزه در محاصره بیماری، نابودی و مرگ زندگی می‌کنند

مارتین گریفیث معاون امور بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل متحد با بیان اینکه کودکان، زنان و مردان غزه هیچ جای امنی برای رفتن و زنده ماندن ندارند، گفت: مردم غزه در محاصره بیماری، نابودی و مرگ زندگی می‌کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه، گریفیث بامداد امروز شنبه در حساب کاربری خود در رسانه ایکس (توئیتر سابق) نوشت: تقریباً ۲ ماه از جنگ می‌گذرد و کودکان، زنان و مردان غزه همه وحشت‌ زده‌اند.

وی با بیان اینکه آنها هیچ جای امنی برای رفتن ندارند و امکانات بسیار کمی برای زنده ماندن دارند، تاکید کرد: آنها در محاصره بیماری، نابودی و مرگ زندگی می‌کنند.

معاون امور بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه و پس از پایان آتش‌بس موقت و شروع مجدد حملات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین نیز در بیانیه‌ای با تکرار درخواست برای تمدید آتش‌بس بشردوستانه، بر لزوم حفظ پیشرفت در ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تاکید کرده بود.

در این بیانیه با بیان اینکه هفته گذشته نگاهی اجمالی به ما نشان داد که وقتی اسلحه‌ها خاموش می‌شوند چه اتفاقی می‌افتد، خاطرنشان شده بود: وضعیت امروز خان یونس یادآوری تکان دهنده است از اینکه چه اتفاقی می‌افتد وقتی آنها این کار را نمی‌کنند. امروز طی چند ساعت ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند، به خانواده‌ها گفته شد که دوباره تخلیه شوند و امیدها بر باد رفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا