بین‌المللسیاسی

دیده بان حقوق بشر: اسراییل از سلاح غذا استفاده می‌کند / ۲۰۰ شهید و مفقود در جبالیا

سازمان دیده بان حقوق بشر با اشاره به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه اعلام کرد: اسراییل از غذا به عنوان سلاح استفاده می کند.

به گزارش ایرنا، دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای اضافه کرد: گرسنگی دادن غیرنظامیان در نوار غزه به عنوان یک سلاح توسط رژیم صهیونیستی، جنایت جنگی به شمار می رود.

این نهاد حقوق بشری افزود: اسراییل (رژیم صهیونیستی) باید به محاصره نوار غزه پایان دهد و از تخریب زیرساخت های ضروری برای زنده ماندن غیرنظامیان خودداری کند.

منیر البرش مدیرکل بهداشت غزه نیز اعلام کرد: در حملات امروز رژیم صهیونیستی به اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه ۱۰۰ غیرنظامی شهید و ۲۰ نفر دیگر نیز مجروح شدند و ۱۰۰ نفر هم همچنان زیر آوارها هستند.

توپخانه‌ ارتش رژیم صهیونیستی نیز صبح امروز بخش کودکان مجتمع بیمارستانی ناصر واقع در خان یونس در جنوب غزه را هدف قرار داد که منجر به شهادت یک زن فلسطینی و زخمی شدن شماری دیگر شد.

حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه در شمال و جنوب این باریکه همچنان ادامه دارد که در اثر آن ده‌ها فلسطینی شهید یا زخمی شدند.

رژیم صهیونیستی که با هدف از بین بردن گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله جنبش حماس و آزادی اسرای خود به غزه لشکرکشی کرده بود، بعد از هفته‌ها جنایت در این منطقه به اهداف خود نرسید و به مذاکره با مقاومت روی آورد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهر ماه (هفتم اکتبر ۲۰۲۳) عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه کرده که در اثر این جنایت ضدانسانی تاکنون نزدیک به ۱۹ هزار شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و بیش از ۵۰ هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا