بین‌المللسیاسی

ده‌ها حمله به ۳ اردوگاه آوارگان در غزه با بیش از ۱۰۰ شهید / مقابله مقاومت با اشغالگران در البریج

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شب گذشته و صبح امروز دوشنبه در هشتادمین روز از جنگ غزه، اردوگاه‌های البریج، المغازی و النصیرات را هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای مداوم قرار دادند. نیروهای اشغالگر جاده اصلی بین اردوگاه‌ها در منطقه مرکزی غزه را برای جلوگیری از ورود آمبولانس‌ها به مکان‌های هدف بمباران کردند. این در حالی است که درگیری‌های شدیدی در چندین محور بین نیروهای مقاومت و اشغالگران در جریان است.

به گزارش ایسنا، ده‌ها شهروند فلسطینی که اکثر آنها کودک و زن بودند، در کشتار جدید شبانه نیروهای اشغالگر پس از هدف قرار دادن بسیاری از منازل در اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه، شهید و مجروح شدند.

پیکر بیش از ۱۰۰ شهید شب گذشته علاوه بر صدها مجروح بر اثر بمباران اردوگاه‌های النصیرت، المغازی و البریج در مرکز نوار غزه به بیمارستان شهدای الاقصی منتقل شد.

منابع پزشکی در بیمارستان شهدای الاقصی انتقال ۷۰ شهید از جمله شهدایی که بدنشان تکه تکه شده بود را در نتیجه بمباران و حملات توپخانه‌ای که بسیاری از منازل اردوگاه المغازی را هدف قرار داد تأیید کردند و افزودند که تعدادی از مجروحان نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند که برخی در شرایط بسیار وخیم هستند.

سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی گفت: اکثر شهدای منتقل شده از اردوگاه المغازی و البریج کودکان، زنان و سالمندان بودند.

همچنین اجساد شهدا پس از حملات شدید اشغالگران در حیاط بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلح در مرکز نوار غزه روی هم انباشته شده‌است.

به نقل از خبرگزاری سما، دکتر اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه با تایید اینکه آنچه در اردوگاه المغازی در حال رخ دادن است، نابودی کل یک منطقه مسکونی است، خاطرنشان کرد: تعداد شهدا به ۷۰ نفر رسید، اما تعدادشان به دلیل اینکه افراد زیادی در زیر آوار هستند، احتمالا افزایش یابد.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه هدف گیری‌ها در منطقه مرکزی متمرکز بود، خاطرنشان کرد: اشغالگران ساکنان را به محل کشتار جمعی خود در مناطقی که ادعا می‌کنند امن هستند هدایت می‌کنند.

القدره خاطرنشان کرد: نیروهای اشغالگر اسرائیل جاده اصلی بین اردوگاه‌ها در منطقه مرکزی را بمباران می‌کنند تا مانع از ورود آمبولانس‌ها و خودروهای دفاع مدنی به نقاط مختلف هدف شوند.

همچنین دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه هشدار داد که ارتش اشغالگر کشتارهای جدیدی را علیه غیرنظامیان، کودکان و زنان انجام می‌دهد به ویژه که اردوگاه‌ها پرجمعیت بوده و خانه‌های شهروندان نزدیک به هم هستند.

خبرنگار المیادین نیز با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از رسیدن آمبولانس‌ها به مناطق مورد هدف در البریج و المغازی جلوگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از شهدای کشتار اردوگاه المغازی را افراد آواره تشکیل می‌دهند.

وی اشاره کرد که طبق شیوه فعلی اشغالگران بمباران و ایجاد کمربندی آتش مقدم بر تلاش‌های تهاجم زمینی است. اشغالگران بیش از ۵۰ حمله متوالی را انجام داده‌اند.

به گزارش این خبرنگار، همزمان توپخانه رژیم صهیونیستی کل منطقه مرکزی و خان ​​یونس را بمباران کرد.

وی افزود: در منطقه معن در خان یونس، در جنوب نوار غزه، نیروهای اشغالگر هفت ساختمان مسکونی را روی ساکنانش آوار کردند. در پی بمباران دو خانه در خان یونس توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، ۲۳ شهروند شهید و ده‌ها نفر مجروح شدند.

منابع پزشکی گزارش دادند که تعداد تلفات بمباران رژیم صهیونیستی که خانه خانواده صلاح در منطقه معن واقع در شرق خان یونس را هدف قرار داد، به ۲۳ نفر افزایش یافت و ده‌ها نفر مجروح شدند.

یحیی محمود جواهر جوان و برادر کوچکش عبدالرحیم نیز در بمباران خانه‌ای در محله الامل در غرب خان یونس به شهادت رسیدند.

در ادامه در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ای را در بلوک ۱ اردوگاه آوارگان البریج در مرکز نوار غزه هدف قرار داد سه تن شهید شدند. دفاع مدنی غزه نیز اعلام کرد که در نتیجه گلوله‌های مداوم توپخانه رژیم صهیونیستی، تاکنون هشت شهید و ۱۴ مجروح را در اردوگاه آوارگان البریج در مرکز نوار غزه به بیمارستان منتقل کرده‌است.

شبکه ماهواره‌ای الاقصی نیز تاکید کرد که توپخانه رژیم صهیونیستی همزمان با پرتاب بمب‌های دودزا در این منطقه، اطراف مدارس ابوحلو در البریج را بمباران می‌کند.

همچنین علاوه بر حملات توپخانه‌ای، هواپیماهای اشغالگر کمربندهای آتش را در استان مرکزی، به ویژه اردوگاه‌های البریج و المغازی و النصیرات ایجاد کردند. همچنین پرواز هواپیماهای جنگی در حریم هوایی نوار غزه، همراه با پرواز مداوم پهپادها مشاهده می‌شود.

این در حالی است که مقاومت با نیروهای اشغالگرِ در حال نفوذ به شرق البریج مقابله می‌کند.

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که مقاومت فلسطین به رهبری گردان‌های القسام در حال مقابله با تلاش‌های نظامیان اشغالگر برای نفوذ به شرق اردوگاه آوارگان البریج است.

در این راستا گردان‌های مقاومت ملی – نیروهای عمر القسام با تاکید اینکه وارد درگیری‌های شدید با اشغالگران در شرق اردوگاه البریج شده‌اند، افزود: پس از منفجر کردن بمبی در بین نیروهای نفوذی دشمن که در حال ورود به منطقه بودند، تعدادی کشته و زخمی در میان صفوف ارتش اشغالگر بر جای گداشتیم.

ارتش اشغالگر: ۴۸۹ سرباز و افسر از آغاز جنگ کشته شده‌اند

همچنین ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی امروز -دوشنبه- با اعتراف به کشته شدن دو سرباز در نبردهای شب گذشته در شمال نوار غزه، خاطرنشان کرد از آغاز جنگ تاکنون ۴۸۹ سرباز و افسر کشته شده‌اند که ۱۶۲ نفر از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه به هلاکت رسیده‌اند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی صبح دوشنبه اعلام کرد که سرگرد ذخیره ۳۰ ساله، نیتای میسلز، اهل رحووت، نیروی زرهی تیپ ۱۴ ضربتی در نبردی در شمال نوار غزه کشته شد.

به گفته او، همچنین گروهبان رانی تامر ۲۰ ساله از نروهای گردان ۵۰ تیپ ناحال در نبردی در شمال نوار غزه کشته شد.

شکار پهپاد اشغالگران توسط گردان‌های القدس در مرکز غزه

گردان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در فلسطین، صحنه‌هایی از پهپاد صهیونیست‌ها را منتشر کرد که توانسته آن را در مرکز نوار غزه سرنگون و تصرف کند.

گردان‌های القدس اعلام کرد که پهپاد Skylark-۱ توسط نیروهای پیاده برای رصد و جمع آوری اطلاعات اطلاعاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این در حالی است که روز یکشنبه، گردان‌های القدس از بمباران تجمعات نظامی اشغالگران در اطراف مسجد الظلال در شرق خان یونس با رگبار موشک و گلوله‌های خمپاره خبر داد و همچنین یک تانک مرکاوا صهیونیستی را در منطقه جبالیا البلد در شمال غزه با گلوله «تاندم» هدف قرار داد.

این گروه همچنین از هدف قرار دادن سربازان دشمن در شرق محله الزیتون با خمپاره‌های کالیبر سنگین خبر داد و افزود مقر پشتیبانی صوفا و موضع سربازان دشمن در مجاورت آن را نیز با رگبار خمپاره هدف قرار داد.

آنروا: ۱۴۲ کارمند خود را در نوار غزه از دست دادیم

آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) نیز اعلام کرد که از زمان آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ۱۴۲ نفر از کارکنان خود را از دست داده‌است.

این آژانس در توییتی در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد که بیشتر کسانی که از دست داده‌ است به همراه خانواده هایشان در نوار غزه کشته شده‌اند.

آنروا افزود که در این «لحظه غمگین و بغرنج» سخت است که برای کسانی که کریسمس را جشن می‌گیرند، آرزو کنیم، زیرا غم و اندوه و ویرانی در غزه ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا