بین‌المللسیاسی

گوترش: امیدی به پایان درگیری اوکراین در آینده نزدیک نیست

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: با توجه به اینکه مسکو و کی‌یف برای دستیابی به اهداف خود به زور متوسل شده‌اند، امیدی به راه حل مسالمت‌آمیز برای پایان دادن به جنگ اوکراین در آینده نزدیک وجود ندارد.

به گزارش ایرنا به نقل از راشا تودی، دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه طرفین درگیر در جنگ اوکراین در حال حاضر تصمیم گرفته‌اند که درگیری را ادامه دهند، تاکید کرد: خیلی امیدوار نیستم که در آینده نزدیک، راه‌حل مسالمت‌آمیزی برای پایان دادن به این جنگ در پیش داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، اوکراین در اوایل ژوئن ضد حمله خود را در شرق و جنوب این کشور را آغاز کرد اما هنوز هیچ دستاورد قابل توجهی کسب نکرده است.

مقامات ارشد در کی‌یف از جمله ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور این کشور اذعان کرده‌اند که ضد حمله نیروهای اوکراینی کُندتر از حد انتظار پیش می‌رود و رسانه‌های غربی از تلفات سنگین نیروهای اوکراینی در تلاش برای نقض خطوط دفاعی روسیه خبر داده‌اند.

از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه در اوایل این ماه اعلام کرد که کی‌یف بیش از ۴۳ هزارپرسنل نظامی و نزدیک به ۵ هزار دستگاه تجهیزات نظامی را از زمان شروع ضد حمله از دست داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا