ایرانسیاسی

در بازدید میدانی معاون اول رئیس جمهور از چند داروخانه پایتخت مطرح شد: مشکلات توزیع عمده دارو کاهش محسوس داشته اما همچنان کمبود وجود دارد / وضعیت توزیع شیر خشک بهبود یافته

معاون اول رئیس جمهور ظهر روز گذشته با هدف بازدید میدانی از چند داروخانه پایتخت در میان مردم حاضر و پای صحبت داروخانه داران و مراجعان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این بازدید ها دکتر محمد مخبر با بررسی وضعیت توزیع دارو به صورت میدانی پیگیر کمبود ها و مشکلات داروخانه داران و مراجعان شد.

در خلال این بازدید ها برخی داروخانه ها از کمبود داروهای بیماران قلبی مثل وارفارین، انسولین های قلمی، نوار تست قند خون و برخی داروهای بیماران صعب العلاج ابراز ناخرسندی کردند. به گفته آنها مشکلات توزیع عمده دارو کاهش محسوس داشته اما همچنان کمبود وجود دارد.

بدهی سازمان های بیمه گر به داروخانه ها دیگر مشکل ابراز شده به معاون اول رئیس جمهور بود؛ در عین حال برخی داروخانه داران در پاسخ به پرسش دکتر مخبر مبنی بر وضعیت توزیع شیرخشک ، شرایط را نسبت به چند ماه پیش بهتر ارزیابی کردند.

معاون اول رئیس جمهور در این بازدیدها با مراجعان و شهروندانِ پیگیرِ تهیه داروهای خاص نیز گفتگو کرد و بر لزوم دسترسی آسان مردم به داروهای مورد نیازشان تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: این نظارت های میدانی قطعا تا حل مشکلات و کاهش دغدغه های دارویی مردم ادامه خواهد داشت و دستورات لازم در این باره به وزارت بهداشت ، سازمان های ذیربط و نهادهای بیمه گر ابلاغ خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا