ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان در گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه روسیه: رژیم صهیونیستی بدنبال قتل عام مردم مقاوم غزه است

وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با همتای روسی خود، با اشاره به اقدامات وحشیانه و ضد انسانی رژیم صهیونیستی در قطع آب و برق و جلوگیری از ارسال غذا و دارو به مردم غزه تاکید کرد: رژیم اشغالگر با این اقدامات بدنبال قتل عام مردم مقاوم غزه است.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مورد مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور به ویژه تحولات فلسطین تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در ماه های اخیر علیه مردم فلسطین اظهار داشت: آنچه در سرزمین های فلسطینی رخ می‌دهد، پاسخی است به تندروی و افراط‌گری نتانیاهو و ظلمی که در حق مردم فلسطین شده است.

وی با اشاره به اقدامات وحشیانه و ضد انسانی رژیم صهیونیستی در قطع آب و برق و جلوگیری از ارسال غذا و دارو به مردم غزه تاکید کرد: رژیم اشغالگر با این اقدامات بدنبال قتل عام مردم مقاوم غزه است.

امیرعبداللهیان همچنین آخرین وضعیت توافقات و اسناد امضا شده میان دو کشور را مورد بررسی قرار داد.

وزیر امور خارجه روسیه نیز ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی، بر لزوم توقف هر چه سریع تر درگیری ها و اعلام آتش میان دو طرف تأکید کرد.

سرگئی لاوروف گفت: در سال‌های اخیر شاهد موفقیت‌های زیادی در منطقه بوده‌ایم؛ از جمله عادی‌سازی روابط ایران و عربستان، عادی سازی روابط با سوریه، و همچنین از سرگیری روابط سوریه و ترکیه که همگی بدون دخالت آمریکا انجام شده است.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا تمام مسائل منطقه تحت کنترل آنها انجام شود؛ در حالی که خود کشورهای منطقه ابتکار عمل را در اختیار دارند.

لاوروف همچنین با اشاره به توافقات انجام شده میان دو کشور، بر تسریع در روند اجرایی شدن این توافقات تأکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا