ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان: رژیم صهیونیستی باید فورا نسل کشی علیه فلسطین را متوقف کند

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای ایرلندی خود تاکید کرد که رژیم صهیونیستی باید فورا اقدامات تروریستی و نسل کشی علیه فلسطین را متوقف کند.

به گزارش ایرنا، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران شامگاه دیشب در تماس تلفنی با مایکل مارتین وزیر امور خارجه ایرلند درخصوص آخرین تحولات فلسطین و تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه غیر نظامیان در غزه به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه ایران با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در محاصره غزه به منظور جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه نظیر غذا، آب و دارو خاطر نشان کرد: گسترش احتمالی جنگ در دیگر جبهه‌ها به مرحله اجتناب‌ ناپذیر نزدیک می‌شود و لازم است در اسرع وقت کریدورهای مناسب برای ارسال آب، غذا و اقلام دارویی و پزشکی به مردم غزه ایجاد شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با اشاره به کشته شدن روزانه بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ نفر از افراد غیر نظامی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی باید فورا اقدامات تروریستی و نسل کشی علیه فلسطین را متوقف کند.

وزیر امور خارجه ایرلند نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن ابراز نگرانی از گسترش تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی خاطر نشان کرد: لازم است در این جنگ حقوق بین الملل بشر دوستانه رعایت شود.

وی تاکید کرد: ایرلند بر ضرورت ایجاد کریدور بشر دوستانه برای ارسال کمک‌ها و اقلام انسان دوستانه ضروری به مردم غزه تاکید می‌کند.

وزیر امور خارجه ایرلند همچنین افزایش تنش‌ها در منطقه را نگران کننده دانست و افزود: لازم است تدابیری برای کاهش فوری تنش‌ها اتخاذ شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که جمهوری اسلامی ایران با ایفای نقش بی بدیل خود در منطقه بتواند برای کاهش دامنه بحران در منطقه ابتکاری سودمند ارائه کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا