ایرانبین‌المللسیاسی

سرتیپ آشتیانی در گفت‌وگو تلفنی با وزیر دفاع سوریه: حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه خودکشی سیاسی است

وزیر دفاع حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه را خودکشی سیاسی خواند و گفت: این رژیم منحوس تلاش دارد تا انتقام شکست غیرقابل ترمیم و بی‌سابقه عملیاتی و اطلاعاتی خود را با کشتار کودکان و مردم بی‌گناه جبران کند.

به گزارش ایرنا، امیر محمدرضا آشتیانی در گفت‌وگوی تلفنی با سپهبد علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به خصوص حمله به بیمارستان المعمدانی غزه گفت: وضعیت فلسطین درد آور است و ما را اندوهگین کرده است.

وی با اشاره به پیروزی‌های حماس در عملیات طوفان‌الاقصی افزود: بعد از این موفقیت‌ها رژیم صهیونیستی ذات و سرشت واقعی خود را با جنایات غیر انسانی در غزه عیان تر کرد.

وزیر دفاع ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی در بمباران فرودگاه حلب و دمشق که منجر به شهادت و مجروح شدن افسران شجاع و مردم بی گناه سوریه شده است، تصریح کرد: هدف رژیم صهیونیستی از این حملات ارسال این پیام است که این رژیم در تمامی جبهه‌ها قادر به پاسخ جدی است و این در حالی است که این رژیم شکننده‌تر و پوشالی‌تر از تصوراتی است که ایجاد کرده است.

آشتیانی: حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی خودکشی سیاسی بود

سرتیپ آشتیانی با اشاره به گفت‌وگو تلفنی با وزیر دفاع عراق عنوان کرد: موضع قاطع دولت عراق و سوریه در اتخاذ مواضع مستقل و ضد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی می تواند الگویی برای آن دسته از کشورهای عربی باشد که به دنبال عادی سازی روابط با این رژیم منحوس هستند.

وی حملات وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی را علیه تمام قواعد جنگی و حقوق بشر دانست و افزود: این اقدامات باعث به درد آوردن وجدان‌های آزاده جهان اسلام شد که همه افکار عمومی دنیا را بر علیه این رژیم سفاک برانگیخت و برای این رژیم به معنای خودکشی سیاسی بود.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این رژیم غاصب با چراغ سبز و حمایت های آمریکا و غرب هیچگونه محدودیتی برای اقدامات خود قائل نیست، اظهار داشت: رژیم منحوس صهیونیستی تلاش دارد تا انتقام شکست بی‌سابقه عملیاتی و اطلاعاتی خود را در عملیات طوفان الاقصی که به خوبی سست بودن پایه‌های این رژیم را نشان داد و به هیچ وجه ترمیم نخواهد شد را با کشتار کودکان و مردم بی‌گناه جبران کند.

سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه تداوم تحریم غزه و محدودیت‌های شدید و کارشکنی در ارسال کمک های بشر دوستانه به غزه منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد، افزود: این حوادث و اقدامات اوج جنون و سفاکی حاکمان تل آویو را نشان می دهد، گرچه به لطف خداوند در چشم‌انداز آینده پیروزی مقاومت و شکست رژیم صهیونیستی قطعی است.

وزیر دفاع سوریه: مقابل رژیم جنایتکار صهیونیستی خواهیم ایستاد

سپهبد محمود عباس وزیر دفاع سوریه در ادامه این گفت‌وگو ضمن تشکر از پیگیری‌های جمهوری اسلامی ایران نسبت به موضوعات سوریه و محور مقاومت گفت: از رخدادهای حادث شده در غزه و فلسطین عزیز بسیار اندوهگین هستیم و مطمئنیم حقانیت خون شهدا، باعث رسوایی صهیونسیت ها خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه حملات این رژیم غاصب به فرودگاه حلب و دمشق نشان دهنده ضعف داخلی آن ها به ویژه در صحنه نبرد است افزود: ما به خاطر آرمان ها در مقابل این رژیم جنایتکار خواهیم ایستاد.

وزیر دفاع سوریه گفت: مظلومیت قربانیان جنایات رژیم صهیونیستی، آشکارسازی پلیدی و ددمنشی حامیان این رژیم برای جهانیان است و باعث حمایت همه اعراب و مسلمانان و آزادگان از ملت فلسطین است و نوید بخش نابودی جنایت پیشگان و آغاز تحولی بزرگ که همانا شکست رژیم صهیونیستی می باشد، خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا