ایرانسیاسی

ضرغامی در حاشیه جلسه هیات دولت: موافقت دولت با لغو روادید برخی کشورها / گردشگری تبلیغات ایران‌هراسی را خنثی می‌کند

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: امروز در دولت پیشنهاد لغو روادید برای بیشتر کشورهای مطرح‌شده رأی آورد و ادامه بررسی‌ها نسبت به برخی کشورها که ملاحظاتی درباره‌شان وجود داشت، به جلسه آینده موکول شد.

به گزارش ایرنا، عزت‌الله ضرغامی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران درباره لغو روادید با کشورها، گفت: صبح امروز جلسه کمیسیون سیاسی و امنیتی دولت به ریاست وزیر کشور برگزار بخش زیادی از کشورهایی که پیشنهاد لغو روادیدشان داده شده بود به اتفاق آرا، رأی آوردند.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری درباره برخی کشورها که ملاحظاتی بود ادامه بررسی به جلسه آینده کمیسیون موکول شد که پس از بررسی در جلسه آینده اسامی تمامی این کشورها اعلام می‌شود.

ضرغامی گفت: امروز به عنوان یک ضرورت گردشگری، درهای کشور باید باز شود تا گردشگران بتوانند به ایران سفر کنند. این مزیت نسبی ماست. هر گردشگری که به ایران می‌آید باوجود برخی مشکلاتی که در کشور داریم، دیدگاهش در نظرسنجی‌ها بالای ۹۰ درصد نسبت به ایران عوض می‌شود. یعنی تمام تبلیغات ایران‌هراسی منتفی می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری این را هم گفت: خوشبختانه امروز کشور منسجم و همراه است. باید درهای کشور را باز کنیم تا گردشگران راحت به ایران بیایند. این حق همه مردم دنیاست.

وی یادآور شد: لغو متقابل روادید هم به طور طبیعی در دستور کار وزارت خارجه است اما آنچه ما در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری دنبال می‌کنیم این است که مردم همه کشورها بتوانند راحت به ایران سفر کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا