ایرانبین‌المللسیاسی

ارسال دومین نامه امیرعبداللهیان به گوترش در پی تحولات اخیر غزه

وزیر امور خارجه در دومین مکاتبه رسمی از ابتدای جنگ غزه با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد تأکید کرد: جامعه بین‌المللی باید برای جلوگیری از وقوع فاجعه و نکبت دیگری بسیج شود.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در دومین مکاتبه رسمی از ابتدای جنگ غزه با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، تخریب و نابودی عامدانه زیرساخت های شهری و اداری، بیمارستان ها و مراکز آموزشی را چشم اندازی وحشتناک برای جامعه بین المللی در قرن اخیر برشمرد که با تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی و بی عملی جامعه جهانی برای توقف آن، زمینه ساز وقوع یک نسل کشی خواهد بود.

وزیر امور خارجه در این نامه تاکید کرد که جامعه بین‌المللی باید برای جلوگیری از وقوع فاجعه و نکبت دیگری بسیج شود.

امیرعبداللهیان اقدامات رژیم صهیونیستی در جریان حملات اخیر به نوار غزه را به عنوان «جنایت جنگی» توصیف کرد و با ذکر این که رژیم تاکنون متجاوز از ۳۰ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را نقض کرده یا موضوع آن بوده است، توجه دبیرکل سازمان ملل متحد را به برخی از موارد بارز نقض فاحش اصول و قواعد حقوق بین الملل و حقوق بشردوستانه بین المللی طی ۷۵ سال اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین جلب کرد.

وزیر امور خارجه از آنتونیو گوترش خواست تا ضمن محکومیت اقدامات ناقض حقوق بین الملل رژیم صهیونیستی، تدابیر لازم برای خاتمه فوری و بدون قید و شرط تجاوز، رفع محاصره غزه و دسترسی آزاد مردم به کمک های بشردوستانه بین المللی را اتخاذ کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا