ایرانبین‌المللسیاسی

معاون نخست‌وزیر روسیه: مصمم به تقویت‌ همه‌جانبه روابط با ایران هستیم

الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه گفتگوهای منظم بین مقامات عالی تهران و مسکو را اعتماد آمیز توصیف کرد و اظهار داشت: دولت روسیه مصمم به تقویت همه جانبه روابط با ایران است.

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در مسکو، نوواک روز گذشته در دیدار با سفیر کشورمان در روسیه، روابط دو کشور را پویا، در حال گسترش و در سطح عالی خواند.

سفیر ایران در روسیه نیز در این دیدار گفت: طی یک سال گذشته همکاری‌های دو کشور وارد فاز جدیدی شده است که توسعه همکاری‌های بین استانی از مشخصه‌های آن است.
کاظم جلالی با اشاره به رفت و آمد هیات‌های اقتصادی دو کشور اعلام کرد که سفر فعالان بخش خصوصی طی ماه‌های اخیر رشد چشمگیری داشته که نشان دهنده علاقه طرفین به توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری است.

در پایان این ملاقات، الکساندر نوواک که ریاست طرف روسی کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه و ایران را برعهده دارد، ابراز امیدواری کرد که کمیسیون مشترک طی سال جاری شمسی برگزار شود.

به گزارش ایرنا، پیش از این‌ اعلام شده بود که نشست بعدی کمیسیون مشترک اقتصادی دوجانبه ایران و روسیه، آذر ۱۴۰۲ در تهران برگزار می‌شود.

جواد اوجی وزیر نفت و رئیس طرف ایرانی کمیسیون همکاری های مشترک اقتصادی با روسیه ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۲ در سفر به مسکو با الکساندر نوواک معاون نخست‌وزیر و رئیس طرف روسی این کمیسیون در راستای توسعه مناسبات دوجانبه گفت و گو کرده بود.

طرفین در این دیدار همچنین درباره دستورکارهای اصلی نشست آتی کمیسیون مشترک دو کشور، رایزنی کرده بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا