ایرانسیاسی

امیر قربانی مطرح کرد؛ وحشت سرویس‌های جاسوسی غربی از بالگردهای ارتش ایران

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: امروز در تاریکی و در شرایط بد هوایی رزمایش انجام می‌دهیم؛ این باعث شده تا سرویس‌های جاسوسی کشورهای غربی عنوان کردند که باید مراقب باشیم تا بالگردهای ارتش ایران شبانه بر روی شناورهای ما در خلیج فارس ننشینند.

به گزارش ایسنا به نقل از ارتش، امیر سرتیپ یوسف قربانی، صبح امروز یکشنبه در آیین گرامیداشت سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری که در ستاد این نیرو برگزار شد، اظهار داشت: در تمامی فتنه‌ها چراغ راه ما فرمایشات ولی امر مسلمین است؛ یعنی در جاهایی که فتنه وجود دارد، ولایت چراغ راه است؛ بنابراین همیشه گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) هستیم.

وی ادامه داد: به عنوان‌مثال در دوران‌شکل‌گیری انقلاب اسلامی اعلامیه‌های امام(ره) از طریق بالگردها به نقاط مختلف کشور آن هم‌ به‌صورت پنهانی منتقل می‌شدند؛ زمانی هم که غائله کردستان‌ به وجود آمد، شهید کشوری خلبان داوطلبی بود که شهید چمران را از محاصره ضد انقلاب در کردستان خارج کرد.

وی با بیان این‌که «در دفاع مقدس با ۸۰ کشور جنگیدیم و اجازه ندادیم که حتی یک وجب از خاک کشورمان جدا شود»، افزود: در دفاع مقدس، هوانیروز ۵۰۰ هزار ساعت عملیات انجام داد که این عدد در جهان رکورد محسوب می‌شود؛ البته همزمان چنانچه بلایای طبیعی هم رخ می‌داد در کنار مردم برای کمک‌رسانی حضور می‌یافت.

فرمانده هوانیروز ارتش افزود: از سال ۱۳۶۷ که هوانیروز در عملیات مرصاد کمر منافقین را شکست تاکنون آن‌ها نتوانستند قد علم کنند. هوانیروز ارتش از بزرگترین و قدرتمندترین ناوگان بالگردی غرب آسیا برخوردار است و به واسطه همین امر امروز در ۳۰ استان کشور در خدمت مردم هستیم؛ به نحوی که در بالگردهای ما چندین مورد شاهد متولد شدن نوزادان و جابجایی ۵۸ عضو پیوندی بودیم.

وی افزود: امروز در تاریکی و در شرایط بد هوایی رزمایش انجام می‌دهیم؛ این باعث شده تا سرویس‌های جاسوسی کشوهای غربی عنوان کردند که باید مراقب باشیم تا بالگردهای ارتش ایران شبانه بر روی شناورهای ما در خلیج فارس ننشینند.

وی با بیان این‌که «هوانیروز ارتش قدرت بلامنازع غرب آسیا است»، گفت: امروز دشمن را از فاصله دور با سلاح‌های دوربرد و نقطه‌زن منهدم می‌کنیم و اجازه نزدیک شدن آن‌ها به خاک کشور را نمی‌دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا