ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان: آمریکا در عمل هیچ اعتباری برای حقوق بشر قائل نیست

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمریکا در عمل اعتباری برای حقوق بشر قائل نیست، هشدار داد که در صورت متوقف نشدن جنگ، امکان انفجار غیرقابل کنترل و پیش‌بینی در منطقه وجود دارد.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان روز گذشته در حاشیه نشست «وضعیت حقوق بشر در سزمینهای اشغالی فلسطین، اعلامیه جهانی حقوق بشر و حقوق بشر دوستانه بین المللی» در ژنو در گفت وگو با خبرنگاران گفت: نشستی که به محض ورود در آن شرکت کردیم  نشست وزرای خارجه درباره وضعیت غزه و فلسطین در هفتادمین سالروز تصویب اعلامیه حقوق بشر بود.

وزیر امور خارجه ادامه داد: وزیران امور خارجه همگی اتفاق نظر دارند که حملات و نسل کشی رژیم جنایتکار اسراییل باید متوقف شود و با بازگشایی مرز رفح، کمک های انسان دوستانه به سراسر غزه برسد و جلوی کوچ اجباری ساکنان غزه گرفته شود همین وضعیت در کرانه باختری هم وجود دارد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: جای تأسف است که در مرکز اروپایی سازمان ملل متحد هفتادمین سالگرد تصویب اعلامیه حقوق بشر  گرامی داشته می شود.

وزیر امور خارجه افزود: شاهد نسل کشی در فلسطین هستیم و بدتر اینکه آمریکای که میزبان و محل مقر اصلی سازمان ملل متحد در نیویورک است در روزهای گذشته قطعنامه توقف کشتار زنان و کودکان را به تنهایی وتو کرد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: این نشان می‌دهد آمریکا  هیچ اعتباری در عمل برای حقوق زنان و بشر و کودکان قائل نیست و امیدوار هستیم در نتیجه تلاش ها و رایزنی ها، هر چه زودتر شاهد توقف  کشتار غیرنظامیان در غزه باشیم.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: براساس وضعیت منطقه بارها اعلام کرده ایم اگر جنگ متوقف نشود احتمال گسترش دامنه آن وجود دارد. امروز جهانیان شاهد هستند که این جنگ ابعاد گسترده تری به خود گرفته و برخی کشورها از جمله لبنان و یمن در منطقه ما در حمایت از غزه اقداماتی انجام داده‌اند.

وی هشدار داد:  اگر این وضعیت ادامه پیدا کرد امکان یک انفجار غیر قابل کنترل و پیش بینی وجود دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا