ایرانبین‌المللسیاسی

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو: کمیته صلح نوبل از اهداف اعلامی خود منحرف شده است

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو در بیانیه‌ای اقدام سیاسی کمیته صلح نوبل علیه ایران را محکوم و تصریح و اعلام کرد این کمیته از اهداف اعلامی خود منحرف شده است.

به گزارش ایرنا، در بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو که روز گذشته درخصوص مراسم جایزه صلح نوبل منتشر شده، آمده است: متأسفانه روز یکشنبه ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر)، نمایش سیاسی مغرضانه(جانبدارانه) کمیته صلح نوبل علیه ایران در اسلو برگزار شد.

در این بیانیه تصریح شده است: این نمایش نشان دهنده استفاده ابزاری از مفاهیم ارزشمندی همچون صلح و حقوق بشر برای اهداف سیاسی و اعمال فشار بر کشورهای دیگر است. اقدامات این کمیته در گذشته در اعطای جایزه صلح به جنایتکارانی چون مناخیم بگین، اسحاق رابین و شیمون پرز که مسئول کشتار چندین هزار فلسطینی مظلوم و بی گناه بودند، ماهیت سیاسی این کمیته را ثابت می‌کند. دور از انتظار نیست که روزی شاهد اهدای جایزه صلح نوبل به جنایتکار دیگری مانند نتانیاهو باشیم.

«این مراسم در حالی برگزار شده است که جهان شاهد کشتار بیش از ۱۷۰۰۰ فلسطینی در غزه توسط رژیم اسرائیل (صهیونیستی) با سکوت مرگبار به اصطلاح مدافعان حقوق بشر یا برخورد منفعلانه آنها با جنایات فجیع رژیم صهیونیستی و یا به رسمیت شناختن حق به اصطلاح دفاع از رژیم کودک کش توسط آنها است. این وضعیت به صراحت نشانگر ریاکاری و استاندارد دوگانه آنها در مورد حقوق بشر و صلح است».

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو در این بیانیه افزود: در این میان دعوت از سرکرده گروهک تروریستی حزب کومله به این مراسم نشان از نیت شوم بانیان و حامیان برگزاری این مراسم است. دعوت از سرکرده گروهی تروریستی که دستانش به خون هزاران انسان آغشته است با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. این امر نشان دهنده تضاد جدی اقدامات و تصمیمات کمیته صلح نوبل با اهداف ادعایی صلح است.

در این بیانیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران تصمیم اقدام سیاسی کمیته صلح نوبل بر علیه ایران را محکوم نموده وتاسف عمیق خود را از انحراف این کمیته از اهداف اعلامی خود و سوء استفاده از مفاهیم حقوق بشر و صلح به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف سیاسی اعلام می کند. جهان به اندازه کافی چالش دارد و به جای تشدید این شرایط بحرانی جهان که ناشی از اقدامات غیر منطقی است باید نیتهای صادقانه و رویکردهای منصفانه برای صلح و ثبات را اتخاذ نمود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا