ارمنستانایرانسیاسی

امیرعبداللهیان با ایرانیان مقیم ایروان دیدار کرد

وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به ارمنستان با جمعی از ایرانیان مقیم این کشور دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دیدار حسین امیرعبداللهیان با جمعی از ایرانیان مقیم این کشور عصر روز گذشته و در مسجد کبود ایروان صورت گرفت.

وزیر امور خارجه در این نشست ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن تاکید کرد: ارمنستان بخشی از حوزه تمدنی در منطقه ما است. نگاه ما به رابطه با ارمنستان یک نگاه تاکتیکی، مقطعی و کوتاه‌مدت نیست. در دیدار امروز با نخست وزیر ارمنستان، مفصلا درباره این موضوع گفت‌وگو کردیم.

امیرعبداللهیان یادآور شد: در دولت آیت‌الله رئیسی روابط دو کشور روند رو به رشدی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در بخش سیاسی و دیپلماتیک با وزیر خارجه و در بخش امنیتی با دبیر شورای عالی امنیت ملی این کشور گفت‌وگو کردیم. همچنین نتیجه گفت‌وگو با نخست وزیر ارمنستان حاکی از آن است که روابط دو کشور در مسیر درست قرار دارد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: طراحی سند همکاری‌های جامع و بلندمدت تهران و ایروان را در دستور کار داریم. این سند یک نقشه راه قوی برای گسترش روابط خواهد بود.

وزیر امور خارجه با اشاره جنگ اخیر غزه افزود: حدود ۸۰ روز است که رژیم صهیونیستی با حمایت تسلیحاتی، اطلاعاتی، سیاسی و رسانه‌ای آمریکا، به طور شبانه روزی علیه غزه‌ای که میانگین طول آن چهار کیلومتر و عرض آن حداکثر ۴۰ کیلومتر است، عملیات نظامی می‌کنند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۲۱ هزار غیرنظامی کشته شدند که علاوه بر این نیز حدود ۶ هزار نفر در زیر آوار مانده اند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: دهها فعال رسانه‌ ای در سراسر غزه حضور دارند اما یک خبرنگار نتوانسته از ساکنان غزه یک مصاحبه علیه حماس بگیرند. خیلی‌ها را برای تطمیع فرستادند، اما به هدف خود نرسیدند. روحیه مردم غزه با توجه به شرایطی که وجود دارد، قابل تحسین است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه رژیم اسراییل اعلام کرد که عملیات را برای نابودی حماس آغاز کردیم، اما حماس نابود نشد، گفت: رژیم اسراییل اعلام کرد عملیات را ادامه می‌دهد برای خلع سلاح حماس، اما حماس خلع سلاح نشد. گفت عملیات را ادامه می‌دهیم برای آزادی اسرا در زیر زمین بیمارستان‌های غزه اما یک اسیر هم پیدا نکردند.

وی گفت: مقاومت معتقد است که اداره غزه پس از جنگ، به عهده مردم غزه است، نه توسط هیچ طرف خارجی دیگری. ما نیز معتقدیم که این فلسطینیان هستند که از مسیر دموکراتیک و سیاسی بعد از این مقاومت میدانی بزرگ، باید نسبت به آینده سیاسی خود تصمیم بگیرند.

وزیر امور خارجه پس از این نشست، از مسجد کبود ایروان بازدید کرد و در جریان برنامه‌ها و همچنین مشکلات این مسجد قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا