ایرانسیاسی

قالیباف: اولویت همه گروه‌های سیاسی مشارکت گسترده مردم در انتخابات باشد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اصل اساسی و اولویت اول برای همه فعلان و گروه‌های سیاسی باید مشارکت گسترده مردم در انتخابات پیش رو باشد.

به گزارش ایرنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی ماه سال ۱۳۸۸ گفت: در این روز بار دیگر ثابت شد که مردم پشتوانه انقلاب اسلامی برای غلبه بر طراحی‌ها دشمنان هستند و اتحاد و همدلی مردم، کشور را در سختی‌ها و فتنه‌ها نجات می دهد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: اتحاد و همدلی مردم همواره قدرت آفرین است و حماسه ۹ دی ماه نشان داد که مردم با بصیرت و آگاهی اجازه بر هم زدن امنیت و آرامش کشور را به کسی نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: مشارکت مردم همواره گره گشا است و یکی از مظاهر اتحاد و مشارکت ملی و تعیین سرنوشت کشور، انتخابات پرشور و صندوق رای است و جمهویت و اسلامیت نظام به آن متکی است.

قالیباف یادآور شد: رهبر معظم انقلاب بر ضرورت برگزاری انتخابات و مشارکت بالا تاکید می‌کنند که هر کسی که امنیت را بر ناامنی و ثبات را بر هرج و مرج و آرامش را بر پریشانی ترجیح می‌دهد، باید در راه افزایش مشارکت در انتخابات تلاش کند. اصل اساسی و اولویت اول برای همه فعلان و گروه های سیاسی باید مشارکت گسترده مردم در انتخابات باشد.

وی در ادامه با اشاره به تصویب قانون مقابله با سوء رفتار علیه بانوان گفت: این مطالبه است که  رهبر معظم انقلاب نزدیک به سه دهه پیش آن را مطرح کردند. با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در دیدار اقشار مختلف بانوان، مبنی بر لزوم تصویب قوانین سخت برای حفظ امنیت و آرامش زنان در محیط خانواده و جامعه و پیشبرد قانونی که هم اکنون در دست بررسی مجلس است، مجلس شورای اسلامی خود را مکلف می‌داند، با سرعت فرآیند تصویب جزییات این لایحه را به اتمام برساند.

 رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تامین امنیت زنان در برابر هرگونه رفتار نادرست، آسیب زا و هرگونه بی حرمتی در محیط خانه، محیط کار  و محیط جامعه، هدف اصلی این لایحه است و تصویب آن گام بلندی در راستای تامین کرامت زنان و مادران ایرانی و افزایش رضایت و آرامش آنان خواهد بود.

رییس قوه مقننه با اشاره جنایت صهیونیست‌ها در غزه گفت: صهیونیست‌ها در این مدت هرچه بیشتر جنایت کردند به شکست نزدیک‌تر شدند. همانطور که رهبر دلیر فلسطینی اعلام کردند که هیچ نوع آتش بسی قابل پذیرش نیست و جنگ زمانی پایان خواهد یافت که تجاوز به صورت دائم متوقف شده و تمام اسرای فلسطینی به ازای اسرای صهیونیست آزاد شوند.

قالیباف در پایان شهادت سید رضی موسوی را به رهبر معظم انقلاب، مردم و خانواده وی تبریک و تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: هرگونه تعرض به فرمانده‌هان  یا زیرساخت‌های فیزیکی مقاومت برای آمریکا و صهیونیست‌ها هزینه‌های هنگفت در پی خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا