ارمنیان ایرانایرانسیاسی

در قالب نامه‌ای انجام شد؛ قدردانی آرا شاوردیان از ریاست قوه قضاییه برای صدور مرخصی محکومان مسیحی

آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای از ریاست قوه قضاییه برای صدور مرخصی محکومان مسیحی، تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای از حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای، ریاست قوه قضاییه برای صدور مرخصی محکومان مسیحی واجد شرایط به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و فرارسیدن سال نوی میلادی تشکر و قدردانی کرد.

متن این نامه به شرح زیر است؛

جناب آقای حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای

ریاست محترم قوه قضائیه

سلام علیکم،

بدین وسیله خالصانه‌ترین قدردانی‌های خود درخصوص دستور اخیر حضرتعالی برای اعطای مرخصی ۱۰ روزه به محکومان مسیحی واجد شرایط به مناسبت میلاد خجسته پیامبر صلح و دوستی،  حضرت عیسی مسیح(ع) و فرارسیدن سال نوی میلادی ۲۰۲۴ را ابراز می‌نمایم.

این تصمیم دلسوزانه که جلوه‌ای از رأفت و رحمت اسلامی و توجه به حقوق بشر راستین است، گویای درک‌ عمیق شما از لزوم توجه به تحکیم پیوندهای خانوادگی به‌ عنوان رکن محوری جامعه بوده و بدون شک نقشی اساسی در روند بازپروری و تقویت انگیزه محکومان در تغییرات مثبت و تمایل آن‌ها برای ورود مجدد به جامعه به عنوان افراد سازنده خواهد شد.

پر واضح است که رسالت دستگاه‌ محترم قض، تضمین حقوق جامعه و زیان‌دیدگان با رعایت کرامت و شخصیت انسانی محکومان است. در همین راستا عنایت ویژه‌ مسئولان محترم دستگاه‌ قضا، به عنوان یکی از پایه‌های اصلی حفظ وحدت و همبستگی ملت، همواره شامل حال اقلیت‌های دینی کشورمان نیز بوده است.

باشد که این عزیزان با اتخاد تدابیر سازنده دستگاه محترم قضا، بتوانند پس از تحمل کیفر، مجددا جایگاه خویش را در جامعه بازیابند.

ضمن تشکر و تجدید قدردانی، از خداوند سبحان برای حضرتعالی توفیقات روزافزون مسئلت می‌نمایم.

با تقدیم احترامات فائقه

آرا شاوردیان

لازم به ذکر است رئیس دستگاه طی روز‌های گذشته به مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادی ۲۰۲۴ و میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) با صدور بخشنامه‌ای خطاب به واحد‌های قضایی و دادستان‌های سراسر کشور دستور اعطای مرخصی به مدت ۱۰ روز برای محکومان مسیحی واجد شرایط را صادر کرده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا