ایرانسیاسی

دکتر رئیسی در آیین وداع و تشییع شهدای جنایت تروریستی کرمان: آمریکا دنبال تشکیل اسرائیل دیگری در منطقه با ظاهر اسلامی بود که حاج قاسم نقشه آنها را برهم زد / اسرائیل فعلی با ظاهر و به نام یهود شکل گرفت، اما اسرائیل دیگر قرار بود با نام خلافت اسلامی داعش شکل بگیرد

رئیس جمهور با طرح این سوال که دلیل حقد و کینه دشمنان نسبت به حاج قاسم سلیمانی چیست؟ گفت: دشمن پس از اینکه با سواستفاده از نام یهود رژیم غاصب اسرائیل را در منطقه ایجاد کرد، به دنبال این بود که به نام اسلام جریان دست‌پرورده داعش را تحت عنوان خلافت اسلامی در عراق و سوریه روی کار بیاورد، اما حاج قاسم کار بزرگی کرد و برنامه دشمن را برهم زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز جمعه در جریان سفر به استان کرمان و در آیین وداع و تشییع شهدای جنایت تروریستی گلزار شهدای کرمان، با بیان اینکه مردم بصیر، انقلابی و حاضر در صحنه کرمان همواره در عرصه آزمون‌های مختلف عملکرد درخشانی داشته‌اند، تصریح کرد: سردار قاسم سلیمانی نه تنها برای کرمانی‌ها، بلکه برای ایران اسلامی و امت اسلامی مایه افتخار است.

رئیس جمهور با طرح این سوال که دلیل حقد و کینه دشمنان نسبت به حاج قاسم سلیمانی چیست و چرا دشمنان نسبت به نام، راه و حتی زائران او تا این حد کینه دارند؟ افزود: دشمن می‌خواست بعد از ایجاد رژیم غاصب و جعلی اسرائیل و ۷۵ سال ظلم به مردم فلسطین، جنایت دیگری را در منطقه آغاز کند؛ آنها پس از اینکه با سواستفاده از نام یهود رژیم غاصب اسرائیل را در منطقه ایجاد کردند، به دنبال این بودند که به نام اسلام جریان دست‌پرورده داعش را تحت عنوان خلافت اسلامی در عراق و سوریه روی کار بیاورند، اما حاج قاسم کار بزرگی کرد و برنامه دشمن را برهم زد.

دکتر رئیسی اظهار داشت: حاج قاسم ابتدا جریان مقاومت را در منطقه پی‌ریزی کرد به نحوی که عرصه بر رژیم صهیونیستی تنگ آمد و آنها احساس کردند که نیروهایی مقتدر و مصمم اطراف آنها را گرفته‌اند و دیگر نمی‌توانند به جنایات‌شان ادامه دهند و مجبور به توقف جنایات و عقب‌نشینی شد. در نتیجه همین روند بود که جهانیان برای اولین بار در اخبار شنیدند که اسرائیل از جنوب لبنان عقب‌نشینی کرده و پس از آن خبرهای شکست و عقب‌نشینی‌های این رژیم در نبردهای مختلف مکررا به گوش رسید.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز در صدمین روز از مقاومت فلسطینیان مقاوم، مظلوم و مقتدر غزه قرار داریم، گفت: هر تحلیلگری اگر بخواهد درست تحلیل کند باید ببیند که رژیم صهیونیستی تا بن دندان مسلح با پشتیبانی قدرت‌های غربی پس از ۱۰۰ روز در برابر نیروی مقاومتی که به شکل مصطلح نه نیروی هوایی دارد و نه نیروی دریایی و فقط یک نیروی زمینی محدود و البته نیروی ایمان قوی دارد، مستاصل شده است.

دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه اگر همین امروز بخواهیم محاسبه کنیم، فلسطین پیروز و رژیم صهیونیستی شکست خورده میدان است، خاطرنشان کرد: بزرگان مقاومت شهید قاسم سلیمانی را شهیدالقدس نامیدند چرا که آنچه امروز از مقاومت و پیروزی‌های او می‌بینیم حاصل مجاهدت‌ها و حمایت‌های حاج قاسم است؛ مجاهدت‌های همه فلسطینیان و لبنانی‌ها، حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله قابل تقدیر است، اما نقش حاج قاسم در حمایت از مقاومت نیز بی‌بدیل بوده است.

رئیس جمهور اضافه کرد: حاج قاسم با تمام توان و نیرو و با بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای منطقه شبانه روز تلاش کرد جریان شیطانی و دست‌ساخته آمریکایی‌ها یعنی داعش در عراق و سوریه و دیگر نقاط منطقه پا نگیرد، به عبارت دیگر نقشه آمریکا برای تشکیل یک اسرائیل دیگر در منطقه به دست شهید سلیمانی نابود شد، حاج قاسم زیر میز آنها زد و نگذاشت نقشه آمریکایی‌ها محقق شود و کینه‌ای که امروز از نام و راه و زائران حاج قاسم دارند، به این دلیل است. لذا باید با اطمینان گفت که امنیت امروز منطقه و به خصوص غرب آسیا مرهون مجاهدت‌های شهید سلیمانی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه شهید سلیمانی علاوه بر تسخیر بسیاری از عرصه‌ها به اراده خدای متعال دل‌های مردم را نیز به تسخیر محبت خود درآورد، افزود: حاج قاسم سلیمانی وصیت کرده بود که برای او گنبد و بارگاه نسازند و بر سنگ مزارش هم عنوان سرباز را حک کنند، او نمی‌خواست نامش چنین آوازه‌ای داشته باشد اما خدا اراده کرد نام او را در جهان بلندآوازه کند.

دکتر رئیسی با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی در ادامه مکتب امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای و در ادامه مکتب عاشورای حسینی است، خطاب به خانواده‌های شهدای جنایت تروریستی کرمان، گفت: بدانید خون فرزندان، همسران و عزیزان شما مانند خون شهدای غزه موجب جهل‌زدایی از جامعه بشری خواهد شد، این شهادت‌ها سرمایه‌ای عظیم برای کشور است که مسئولیت و آزمون مسئولان کشور در خدمتگزاری به شما مردم را سنگین‌تر کرده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز بیداری مردم جهان و توجه افکار عمومی و دل‌های ملت‌های آزاده به مردم غزه از برکات خون شهدای مردم مظلوم این منطقه است.

دکتر رئیسی با تأکید بر اینکه دشمنان به خوبی می‌دانند ایران امروز ایرانی مقتدر است و ملت آن به عنوان مهم‌ترین مؤلفه قدرت در جهان همیشه در صحنه حضور دارد، تصریح کرد: دشمن قدرت جمهوری اسلامی را دیده و بارها آن را تجربه کرده و تمام دنیا نیز قدرت جمهوری اسلامی ایران را باور کرده‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه حضور و پشتیبانی شما از نظام مقدس جمهوری اسلامی خواب راحت را از دشمنان گرفته و آنان را به استیصال دچار کرده است، تأکید کرد: یقین بدانید امروز ابتکار عمل به دست نیروهای مقتدر ما است، زمان و مکان برای انتقام از دشمن را نیروهای ما تعیین خواهند کرد، پیروزی حق و نابودی باطل وعده الهی است و پایان طوفان الاقصی نیز پایان رژیم صهیونیستی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا