اجتماعی

کیفیت هوای تهران؛ قابل قبول

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۲۱ دی‌ماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قراردارد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۵ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

هوای تهران در ۲۴ ایستگاه در وضعیت قابل قبول، یک ایستگاه (شهرداری منطقه ۱۵) در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و ۶ ایستگاه ( سوهانک.منطقه یک، اقدسیه.منطقه یک، شهرری.منطقه ۲۰، دانشگاه شهید بهشتی. منطقه یک ، ژئو فیزیک.منطقه ۶ و میدان امام خمینی. منطقه ۱۲) در وضعیت پاک قرار دارند.

از ابتدای امسال هوای تهران ۹ روز در وضعیت پاک، ۱۹۳ روز در شرایط قابل قبول و ۸۲ روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز در وضعیت ناسالم برای همه بود.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا «پاک»، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا «قابل قبول(سالم) یا متوسط»، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا «ناسالم برای گروه‌های حساس»، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا «ناسالم»، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا «بسیار ناسالم» و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا