اجتماعی

معاون استاندار تهران اعلام کرد: ممنوعیت فعالیت ورزشی مدارس درکلیه مقاطع درمحیط‌های باز / استقرار پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها تا روز پنجشنبه ۱۲ اسفند خبر داد.

به گزارش ایسنا، میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، اظهار کرد: با توجه به پایداری و سکون نسبی جو، کاهش کیفیت هوا و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها تا روز پنجشنبه مورخ ۱۷ اسفند، از مردم خواست تا از هرگونه فعالیت ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در فضاهای باز پرهیز کنند.

معاون استاندار تهران با تاکید بر ممنوعیت فعالیت  ورزشی مدارس در کلیه مقاطع در محیط های باز، خاطرنشان کرد: طبق این مصوبات توصیه می گردد گروه های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و …) از تردد در فضای باز خودداری نمایند.

غراوی افزود: پایگاه‌های سیار فوریت های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی گردند و شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری، اقدام نماید.

وی عنوان کرد: سازمان صدا و سیما، رسانه ها و روابط عمومی کلیه دستگاه های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا ، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن ، اقدام نماید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: استفاده از ماسک های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم و به ویژه گروه های حساس ( کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و …)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری ها و … که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

غراوی از شرکت گاز استان، خواست تا نسبت به تداوم تأمین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گاز رسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است، اقدام نماید.

وی همچنین ضمن تاکید بر اطلاع رسانی لازم در این خصوص از طریق فرمانداری ها در حوزه استحفاظی شهرستان ها ، بیان‌ کرد: شهرداری ها و بخشداری های استان و شهرداری های مناطق ۲۲ گانه تهران، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان در محدوده و حریم شهر ها و خارج از حریم شهر ها ، نظارت ویژه اعمال نمایند.

گفتنی است این مصوبات از امروز چهارشبه ۱۶ تا فردا پنجشنبه ۱۷ اسفند برای کلیه شهرستان های استان به استثنای شهرستان فیروزکوه لازم الاجرا بوده و اداره کل حفاظت محیط زیست استان، موظف گردید نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام نماید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا