اجتماعی

ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: روز دوشنبه (۲۸ اسفند) سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در نقاط مختلف کشور رگبار و رعد و برق را در پی خواهد داشت.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اظهار کرد: یکشنبه (۲۷ اسفند) در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در روز دوشنبه (۲۸ اسفند) سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در استان‌های شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب، استان‌های واقع در سواحل غربی و مرکزی خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی سبب بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد بارش تگرگ، در برخی نقاط گرد و خاک و در نقاط مرتفع و سردسیر سبب بارش برف می‌شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد:  در روز سه شنبه (۲۹ اسفند) فعالیت سامانه بارشی تشدید می‌شود و علاوه بر مناطق ذکر شده مناطقی از جنوب و مرکز کشور و شمال شرق کشور را نیز در بر می‌گیرد. بیشترین فعالیت سامانه بارشی اواخر دوشنبه و روز سه شنبه در استان‌های لرستان، خوزستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، غرب استان‌های اصفهان و کردستان پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: روز چهارشنبه (اول فروردین ۱۴۰۳) از شدت فعالیت سامانه بارشی کاسته می‌شود. در این روز به‌جز استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، در سایر مناطق کشور بارش پیش بینی می‌شود. در این روز به‌تدریج از سمت غرب از میزان ابرناکی و بارش کاسته می‌شود. پنجشنبه (۲ قروردین ۱۴۰۳) در شمال شرق بارش پراکنده رخ می‌دهد و سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

به گفته ضیاییان روزهای سه شنبه و چهارشنبه خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشوردرباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۸ اسفند) نیمه ابری و غبار صبحگاهی، به‌تدریج  در بعضی ساعت‌ها رگبار باران، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و طی ‌سه شنبه (۲۹ اسفند) ابری، در بعضی ساعت‌ها، بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق و افزایش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی فردا و پس فردا شهر کرد با کمینه ۱- و ۱ درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۲ و ۳۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا