اجتماعی

رگبار باران در نقاط مختلف کشور / کاهش نسبی دما از چهارشنبه

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در نقاط مختلف کشور و کاهش نسبی دما از چهارشنبه (۲۲ فروردین‌ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنابراساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اظهار کرد: امروز (۲۰ فروردین) در مناطقی از غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، برخی مناطق در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق رخ می‌دهد همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد و احتمال خیزش گرد وخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: سه شنبه (۲۱ فروردین) این وضعیت در نوار غربی، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی ادامه دارد. چهارشنبه (۲۲ فروردین) با تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی و برخی مناطق مرکزی کشور رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

 ضیاییان در ادامه اظهار کرد: شدت بارش چهارشنبه در استان‌های لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات گیلان و مازندران خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: پنجشنبه (۲۳ فروردین) در شمال غرب، مناطقی از غرب، دامنه‌های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می شود همچنین در برخی مناطق مرکزی و شرقی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

وی ادامه داد: پنجشنبه به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر در غالب مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک رخ می دهد. جمعه (۲۴ فروردین) در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز ، شمال شرق بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می شود.

 ضیاییان اضافه کرد:  روز چهارشنبه در نوار غربی کشور و پنجشنبه در سایر نقاط کشور به جز نوار شرقی و جنوب شرق کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد. همچنین طی سه روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۱ فروردین) صاف تا قسمتی ابری، از بعدازظهر وزش باد، در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۲۲ فروردین) نیمه ابری و وزش باد، از بعدازظهر ابری وزش باد شدید، گاهی رگبار رعد و برق با حداقل دمای  ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۱ و ۲ درجه سانتیگراد و اهواز ۳۴ و ۳۷ با بیشینه دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا