اجتماعی

رگبار باران در برخی استان‌ها / وزش باد شدید در شرق کشور / بارش باران در تهران از فردا

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها همچنین وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک در شرق کشورخبرداد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: دوشنبه (۱۴ خرداد) در ارتفاعات واقع در نوار شمالی کشور در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده انتظار می‌رود. در نوار شرقی وزش باد تدوام خواهد داشت و در سایرمناطق کشور جوی پایدار مستقر است.

وی با بیان اینکه سه شنبه (۱۵ خرداد) با گذر امواج میانی جو در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های شرقی زاگرس واقع در غرب کشور و در استان‌های قم و شمال اصفهان ابرناکی، وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود، گفت: در شمال استان‌های تهران، البرز و قزوین و در دامنه‌های شمالی البرز واقع در مازندران و شرق گیلان نیز افزایش ابر، رگبار و رعدو برق رخ می‌دهد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی اضافه کرد: چهارشنبه و پنجشنبه (۱۶ و ۱۷ خرداد) نیز علاوه بر این مناطق در ارتفاعات یزد و کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان به‌ویژه در ساعات بعداز ظهر  افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد وبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: روز جمعه (۱۸ خرداد) به‌تدریج ابرناکی و بارش در شمال غرب و سواحل شمالی کاهش می‌یابد و در شرق زنجان، همدان، مرکزی، برخی مناطق اصفهان، یزد، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: از سه شنبه تا پنجشنبه در شمال شرق، شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۵ خرداد) کمی ابری، در برخی ساعات افزایش ابر و در برخی ساعات احتمال وزش باد با کمینه ۲۰ و بیشینه ۳۳ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (۱۶ خرداد) قسمتی ابری، از بعداز ظهر نیمه‌ابری تا ابری، گاهی وزش باد شدید و رگبار باران با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی  فردا و پس فردا اهواز با دمای ۴۷ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

بارش باران در تهران از فردا

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از بعد از ظهر سه‌شنبه (۱۵ خرداد) در بعضی ساعات بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق در نیمه جنوبی و غربی استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، برپایه بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، آسمان امروز تهران صاف تا کمی ابری، در نیمه غربی و و جنوبی استان، وزش باد شدید تا خیلی شدید، گاهی با خیزش گرد و خاک و کاهش دید، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر سه‌شنبه تا جمعه (۱۵ تا ۱۸ خرداد) آسمان پایتخت صاف تا قسمتی ابری با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی در بعضی از ساعت‌ها همراه با افزایش باد و افزایش ابر به ویژه در نیمه شمالی و ارتفاعات استان پیش‌بینی می‌شود همچنین در بعضی ساعات، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک در نیمه جنوبی و غربی مورد انتظار است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران فردا (۱۵ خرداد) صاف، در بعضی از ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین آسمان پایتخت روز چهارشنبه (۱۶ خرداد) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی از ساعت‌ها افزایش باد، گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ورامین با بیشینه دمای ۳۶ درجه سانتیگراد گرمترین ایستگاه استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا