اجتماعی

تداوم رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در برخی مناطق و وزش باد شدید در شرق کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۲۷ خرداد) در شمال غرب، دامنه‌های البرز واقع در سمنان، تهران و البرز دامنه‌های شرقی زاگرس واقع در کردستان، همدان، مرکزی و قم همچنین در استان‌های اصفهان، یزد، شمال فارس، کرمان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:دوشنبه (۲۸ خرداد) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و دامنه‌های البرز در مازندران، شرق تهران و غرب سمنان رگبار و رعد و برق رخ می‌دهد.

ضیاییان اضافه کرد: سه شنبه و چهارشنبه (۲۹ و ۳۰ خرداد) علاوه مناطق یاد شده در شمال آذربایجان غربی، زنجان، قزوین و برخی نقاط استان‌های همدان، مرکزی و غرب اصفهان افزایش ابر و رگبار باران ادامه خواهد داشت.

وی افزود: پنجشنبه (۳۱ خرداد) در آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، مرکزی و غرب اصفهان همچنین دامنه‌های البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان و مازندران افزایش ابر، بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی اضافه کرد: طی پنج روز آینده وزش باد در نوار شرقی کشور به‌ویژه در منطقه زابل افزایش می‌یابد و سبب خیزش گردوخاک و کاهش دید خواهد شد.

به گفته ضیاییان طی سه روز آینده شرقد ریای عمان مواج خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۸ خرداد) کمی ابری تا نیمه ابری، از در بعضی ساعت‌ها افزایش باد، از بعد از ظهر بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل و حداکثر دمای ۳۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد و سه شنبه (۲۹ خرداد) قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد شدید با احتمال رگبار و رعدوبرق با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۱۱ درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه ۴۹ دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا