اجتماعی

جو پایدار در اغلب نقاط کشور / افزایش غلظت آلاینده‌ها در ۴ شهر

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، آخرین وضعیت جوی کشور را تشریح کرد و گفت: در شهرهای تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (پنجشنبه، ۱۸ آبان) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر است.

وی با اشاره به اینکه در سواحل شمالی افزایش موقتی دما رخ می‌دهد، تصریح کرد: همچنین در شهرهای تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، روز جمعه (۱۹ آبان) با گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در شمال آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی و اردبیل و استان‌های ساحلی خزر افزایش ابر، وزش باد،‌ رگبار باران و گاهی رعد و برق رخ می‌دهد. در این روز دریای خزر مواج است و در سواحل کاهش موقتی دما رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، تاکید کرد: روز شنبه (۲۰ آبان) در سواحل دریای خزر بارش پراکنده و در شمال شرق و شرق کشور افزایش وزش باد و کاهش نسبی دما پدیده حاکم است. روز یکشنبه (۲۱ آبان) در گیلان و شرق اردبیل وزش باد و بارش پراکنده انتظار می‌رود و در سایر مناطق کشور جوی پایدار مستقر است. دوشنبه (۲۲ آبان) نیز در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

او در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۹ آبان ماه) قسمتی ابری همراه با غبار صبح‌گاهی و به تدریج وزش باد و افزایش ابر با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و شنبه ‌(۲۰ آبان ماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا