اجتماعی

ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور طی بعد از ظهر فردا (۲۸ آبان‌ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا افزود: در روز شنبه (۲۷ آبان‌ماه) در برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان و غرب آذربایجان غربی بارش پراکنده پیش‌بینی می.شود.

وی افزود: از بعد از ظهر یکشنبه (۲۸ آبان‌ماه) سامانه بارشی وارد کشور شده و ابتدا در نوار غربی کشور سبب بارش می‌شود. این سامانه دوشنبه (۲۹ آبان‌ماه) در نیمه غربی کشور، سه شنبه (۳۰ آبان‌ماه) در نوار شمالی، غرب و برخی نقاط استان‌های واقع در جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق کشور سبب بارش باران، رعد و برق وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب غرب، ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس سبب بارش برف می‌شود

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: سامانه بارشی چهارشنبه (اول آذر ماه) در شمال شرق فعال خواهد بود سپس از کشور خارج می‌شود.

به گفته ضیاییان شدت فعالیت این سامانه دوشنبه در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب و سه شنبه در شرق دریای خزر خواهد بود.

وی افزود : روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد شدید جنوبی و افزایش دما رخ خواهد داد. روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز با فعالیت سامانه بارشی در غالب مناطق کشور وزش باد نسبتا شدید و کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان خلیج فارس روزهای دوشنبه و سه شنبه دریای خزر و در روز سه شنبه مواج خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۸ آبان‌ماه) صاف تا قسمتی ابری و غبار محلی با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۲۹ آبان‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری و غبار صبحگاهی، از بعد از ظهر افزایش ابر ، وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا (۲۸ و ۲۹ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۳- و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا