اجتماعی

بارش برف و باران در غرب کشور از فردا / رفع آلودگی کلانشهرها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از روز دوشنبه (۶ آذر ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور بارش برف و باران در غرب کشور آغاز و رفع آلودگی کلانشهرها پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیاییان در گفت وگو با ایسنا افزود: یکشنبه (۵ آذر ماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر است‌. در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کرج، تهران، اراک و اصفهان تراکم آلاینده‌های جوی پدیده حاکم است‌. در اردبیل و سواحل شمالی کشور وزش باد جنوبی و افزایش دما رخ می‌دهد. بتدریج بعد از ظهر در برخی نقاط شمال غرب کشور افزایش ابر، گاهی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: دوشنبه (۶ آذر ماه) با ورود سامانه بارشی به شمال غرب در استان‌های مرزی آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه بارش باران و برف، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی آغاز می‌شود همچنین در سایر مناطق واقع در شمال غرب و غرب کشور ابرناکی رگبار پراکنده و وزش باد انتظار می‌رود. در این روز به سبب وزش باد آلودگی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از بین خواهد رفت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: سه شنبه (۷ آذر ماه) در برخی مناطق غرب و جنوب غرب نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد و با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش و کاهش نسبی دما آغاز می‌شود. در ضمن بارش برف در ارتفاعات البرز رخ می‌دهد و دریای خزر مواج می‌شود.

وی اضافه کرد: بعد از ظهر در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، برخی نقاط سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد و این موج در اواخر وقت از شرق کشور خارج می‌شود.

به گفته ضیاییان چهارشنبه (۸ آذر ماه) در شرق هرمزگان رگبار پراکنده و وزش باد انتظار می‌رود و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر می‌شود.

وی اضافه‌ کرد: پنجشنبه (۹ آذر ماه) در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی افزایش ابر و وزش باد انتظار می‌رود و در شهرهای پرجمعیت کرج، تهران و اراک افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۶ آذر ماه) صاف تا قسمتی ابری، وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی ‌سه شنبه (۷ آذر ماه) کمی ابری تا نیمه ابری و وزش باد، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا (۶ و ۷ آذر ماه) بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای منفی ۲ و منفی ۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا