اجتماعی

ورود سامانه بارشی به کشور از امشب/ تداوم آلودگی هوای کلانشهرها تا فردا

یک کارشناس هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از امشب (۱۴ آذر ماه) و تداوم پایداری جو و آلودگی کلانشهرها تا فردا خبر داد.

به گزارش ایسنا، احمدی در یک برنامه تلویزیونی گفت: کماکان برای امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ آذر ماه) تداوم سکون و پایداری نسبی جو پیش‌بینی می‌شود که از تبعات آن افزایش غلظت آلاینده‌ها جوی است. این شرایط در کلانشهرها و شهرهای صنعتی به‌خصوص تهران، اصفهان، مشهد و اهواز دور از انتظار نیست و با شدت کمتر در کرج، اراک و سمنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: از امشب سامانه بارشی به شمال کشور وارد و بارندگی در استان‌های ساحلی دریای خزر آغاز می‌شود که اثرات مطلوبی طی روزهای آینده بر هوای برخی کلانشهرها به‌ویژه در دامنه جنوبی البرز مانند تهران و کرج می‌گذارد و وزش باد باعث تهویه هوا می‌شود بنابراین تا حدی شاخص آلودگی هوا کاهش می‌یابد. آلودگی هوای تهران نیز از چهارشنبه شب و پنجشنبه (۱۵ و ۱۶ آذر ماه) مقداری تعدیل می‌شود.

این کارشناس هواشناسی افزود: برای روز چهارشنبه علاوه بر در استان‌های ساحلی دریای خزر در شمال غرب کشور بارندگی انتظار می‌رود و به‌تدریج حتی دامنه بارش به شمال شرق کشور می‌رسد. در مجموع طی دو سه روز آینده استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی، تا حدی استان‌های غربی کشور، خراسان شمالی و پنجشنبه احتمالاً در دامنه‌های جنوبی البرز مانند تهران و کرج انتظار بارش خفیف را داریم.

احمدی در پایان گفت: دریای خزر طی این مدت مواج و متلاطم خواهد بود و کاهش نسبی دما برای پایان هفته پیش‌بینی می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا