اجتماعی

تداوم بارش‌ها در اکثر نقاط کشور در روز جاری

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم بارش پراکنده در غالب مناطق کشور در روز جاری خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در اغلب مناطق کشور بارش پراکنده ادامه دارد اما بارش در استان‌های ساحلی و شمال شرق شدت بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق شرق و جنوب شرق وزش باد شدید رخ می‌دهد، درباره شرایط جوی کشور درروز جمعه نیز گفت: روز جمعه در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور ابرناکی، بارش و وزش باد همراه با کاهش دما پیش بینی می‌شود و این سامانه به تدریج تا اوایل شب از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ، روز شنبه نیز در نیمه غربی کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما حاکم است و در نیمه شرقی هوای سرد همراه با وزش باد مستقر خواهد بود.

ضیاییان افزود: از روز یکشنبه تا اواخر هفته آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود و در کلان شهرهای کرج، تهران، اراک، اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه دوشنبه در سواحل دریای خزر و مناطق شمالی آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده رخ می‌دهد، گفت: طی دو روز آینده دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، نیز اظهارکرد: آسمان تهران فردا جمعه (۲۴ آذر) نیمه ابری،همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتی‌گراد و در ‌روز شنبه (۲۵ آذر) صاف تا کمی ابری و همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان بیان کرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای منفی دو و منفی هشت درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور خواهند بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا