اجتماعی

افزایش آلودگی هوای کلانشهرها / ورود سامانه بارشی به کشور از جمعه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوا در کلانشهرهای صنعتی، ورود سامانه بارشی از غرب کشور طی روز جمعه (اول دی) و بارش برف و باران در برخی نقاط کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۲۸ آذر) تا جمعه (اول دی) در غالب مناطق کشور جو پایداری حاکم است که در کلانشهرهای صنعتی سبب تداوم و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد همچنین طی روز چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ آذر) در برخی نقاط جنوب، جنوب شرق و شرق کشور وزش باد و در ارتفاعات افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: جمعه به تدریج با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، در برخی نقاط شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز ابرناکی، بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: شنبه (۲ دی) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، ارتفاعات البرز، ارتفاعات زاگرس و برخی نقاط بوشهر و فارس بارش باران و وزش باد شدید، در مناطق جنوبی رعد و برق، در نقاط سردسیر و ارتفاعات بارش برف رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۹ آذر) صاف تا کمی ابری در بعضی ساعت‌ها غبار محلی و گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و در ‌روز پنجشنبه (۳۰ آذر) صاف تا کمی ابری و غبار محلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۹- و ۶- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا