اجتماعی

بارش برف و باران در راه برخی استان‌ها / شهرکرد سردترین شهر کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور، گفت: امروز (پنجشنبه ۳۰ آذر) در اکثر مناطق کشور جوی آرام مستقر است و تنها بعد از ظهر در برخی نقاط استان هرمزگان و جزایر واقع در تنگه هرمز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: با گذر از امواج تراز میانی جو روز جمعه (اول دی) در برخی نقاط شمال غرب، غرب، جنوب غرب استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و از اواخر وقت در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

او تاکید کرد: روز شنبه (دوم دی) گسترش بارش مناطقی از شمال فارس و جنوب اصفهان را نیز در بر خواهد گرفت. در این روز در مرکز، شرق و شمال شرق کشور نیز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال شرق خوزستان، شرق لرستان، شمال کهگیلویه و بویر احمد و نیمه غربی چهارمحال و بختیاری بارش شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ادامه داد: روز یکشنبه (سوم دی) در نوار غربی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش و وزش باد رخ می‌دهد. روز دوشنبه (چهارم دی) در شرق سواحل دریای خزر و همچنین در برخی نقاط شمال شمال شرق کشور ابرناکی، بارش پراکنده، و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد قابل توجه است.

وی افزود: در ضمن از روز جمعه (اول دی) تا یکشنبه (سوم دی) در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل وزش باد جنوبی همراه با افزایش دما و از روز دوشنبه (چهارم دی) روند کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، تصریح کرد: آسمان تهران فردا (اول دی)  کمی ابری همراه با غبار محلی و از بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد و گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و در ‌روز شنبه (دوم دی) کمی ابری تا نیمه ابری و وزش باد و گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

او در پایان گفت: طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۸- و ۵- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا