اجتماعی

افزیش ۵۰ هزار تومانی معاینه فنی برتر / تعیین ۵ میلیون تومان جهت اعزام معاینه فنی پرتابل به سازمان‌ها

در جلسه صبح امروز کمیسون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران و کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران بهای ارائه خدمات معاینه فنی برتر تعیین شد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز جلسه مشترک کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران و کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درخصوص لایحه بهای کارشناسی معاینه فنی برتر و  با حضور اعضای این دو کمیسیون و شادی مالکی مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه شادی مالکی مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران با بیان اینکه لوایح با توجه به نیازسنجی ها ارائه شده‌اند، گفت: پس از تهران، کلانشهرهای دیگر نیز به دنبال ارائه معاینه فنی برتر هستند و سازمان حفاظت محیط زیست مطابق با رتبه بندی‌ها اقدام به صدور مجوز برای ارائه خدمات معاینه فنی برتر می‌کند و اکنون در ۱۱ مرکز تهران مجوز صدور معاینه فنی برتر صادر شده است.

وی با بیان اینکه سالانه ۵۴ هزار خودرو یعنی ۱۶ خودرو در ساعت برای معاینه فنی پذیرش می‌شوند، تصریح کرد: در معاینه فنی عادی و در بخش اندازه گیری گازها، خودرو ۳۰ ثانیه می‌ایستند؛ اما در معاینه فنی برتر به جهت آزمایش های تکمیلی ۶ دقیقه زمان احتیاج است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران گفت: امسال ۳۵ درصد متقاضی معاینه فنی برتر  بوده اند که از این میان، ۱۶ درصد گواهی برتر صادر شده است.

وی با اشاره به بهای پیشنهادی برای معاینه فنی برتر گفت: بهای معاینه فنی عادی ۹۲ هزارتومان است و برای معاینه فنی برتر ۲۸ هزار تومان افزایش قیمت ، یعنی ۱۲۰ هزار تومان را پیشنهاد داده ایم.

 در ادامه این جلسه احمد صادقی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: دریافت ۲۸هزار تومان بیشتر برای معاینه فنی بهای زیادی نیست که بخواهیم آنرا از شهروندان دریافت کنیم، باید رقم پایه ای گذاشته شود تا در سال دیگر هم بتوانیم آنرا افزایش دهیم و شهروندان به دریافت معاینه فنی ترغیب شوند.

در ادامه سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: به نظر هزینه تمام شده انجام شده معاینه فنی برتر به مراتب بیشتر از هزینه تمام شده معاینه فنی عادی است،  لذا  مبلغ ۵۰ هزار تومان منصفانه است، ارائه کالا یا خدماتی کمتر از ۵۰ هزار تومان چندان صحیح نیست، باید قیمت واقعی و معقول خدماتی که شهروندان آنرا می‌پذیرند ارائه دهیم و  باید  سیاست های تشویقی در بخش های دیگر حمل و نقلی از جمله آرم ترافیک به گونه ای اعلام شود که مردم به سمت معاینه فنی برتر حرکت کنند .

میثم مظفر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز در ادامه اظهار کرد: باید به سمت مطلوبیت بیشتر پیش برویم ‌و از نظر بنده افزایش  ۲۸ هزار تومانی بهای معاینه فنی درست نیست و از نظر سیاست گذاری این کار اشتباه است.

در ادامه با نظر اکثر اعضای حاضر در جلسه افزایش بهای معاینه فنی برتر مبلغ ۵۰ هزار تومان تعیین و بهای کامل دریافت معاینه فنی برتر ۱۴۲ هزار تومان شد.

بنابر اعلام دفتر تشکری هاشمی عضو شورای شهر، در ادامه این جلسه تعیین بهای معاینه فنی پرتابل در دستور کار قرار گرفت و مالکی درخصوص این لایحه گفت: در بستر معاینه فنی پرتابل خط معاینه فنی به محل سازمان‌های مختلف که خودروهای انبوه دارند اعزام می‌شود تا معاینه فنی در محل انجام شود.

در ادامه با رأی اکثر اعضای حاضر در جلسه قیمت پایه به ازای هر اعزام  ۵ میلیون تومان و به ازای هر روز حق توقف ۱۰ درصد مبلغ پایه تعیین شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا