اجتماعی

افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی از امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش آلودگی هوای شهرهای صنعتی تا یکشنبه (۱۰ دی ماه) و وقوع رگبار باران از دوشنبه (۱۱ دی ماه) در برخی نقاط کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (۹ و ۱۰ دی) با توجه به پایداری و سکون هوا، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی افزایش می‌یابد که موجب کاهش کیفیت هوای این مناطق می‌شود.

وی افزود: دوشنبه (۱۱ دی) با گذر موج تراز میانی جو در مناطقی از غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه‌شنبه (۱۲ دی) بارش پراکنده در مناطقی از شرق و جنوب شرق ادامه خواهد داشت. چهارشنبه (۱۳ دی) نیز در غالب نقاط کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

ضیاییان گفت: امروز خلیج فارس و دریای خزر مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا (۱۰ دی) صاف تا کمی ابری و غبار محلی و در بعضی ساعت‌ها غبارآلود با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و در ‌روز دوشنبه (۱۱ دی) کمی ابری و غبار محلی، از بعد از ظهر نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۴- و ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا