اجتماعی

کیفیت هوای تهران در وضعیت نارنجی / ۱۳ نقطه قرمز

کیفیت هوای تهران برای سومین روز متوالی امروزسه‌شنبه در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

به گزارش ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا در ساعت انتشار خبر، بر روی عدد ۱۴۹ قرار دارد که در این شرایط به کودکان، بیماران قلبی و ریوی و همچنین زنان باردار توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.

بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، ۱۳ نقطه از جمله پونک منطقه (۵)، تربیت مدرس منطقه (۶)، ستاد بحران منطقه (هفت)، شاد آباد منطقه (۱۸)، شریف منطقه (۲)، شهر ری منطقه (۲۰)، میدان فتح منطقه (۹) و همچنین شهرداری مناطق (۲، چهار، ۱۱، ۱۹ و ۲۱) در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد که البته تا ساعات آینده میزان نقاط قرمز بیشتر خواهد شد.

در ۲۴ ساعت گذشته، میانگین شاخص کیفیت هوای تهران روی عدد ۱۵۲ (آلوده برای همه افراد) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۸۸ روز هوای قابل قبول، ۸۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا