ورزشی

جام ملت‌های آسیا؛ پیروزی استرالیا در شب تساوی چین و ازبکستان

پیروزی استرالیا در گام نخست؛ مقاومت هند در نیمه دوم شکست

تیم ملی فوتبال استرالیا کار خود در جام ملت‌های آسیا را با برتری دو بر صفر مقابل هند آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، در ادامه هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا در کشور قطر تیم ملی استرالیا از گروه B ‌این رقابت‌ها از ساعت ۱۵ روز گذشته در ورزشگاه احمد بن علی به مصاف تیم ملی هند رفت و دو بر صفر برنده شد.

علی رغم‌ موقعیت‌های فراوان استرالیا در نیمه نخست، در نهایت این نیمه گلی نداشت تا دو تیم راهی رختکن شوند و خود را برای نیمه مربیان آماده کنند.

با شروع نیمه دوم بازی در نهایت در دقیقه ۵۰ بازی جکسون ایروین روی اشتباه سنگربان هند موفق شد گل نخست بازی را به سود استرالیا به ثمر رسانده تا قفل دروازه‌ها شکسته شود. در ادامه در دقیقه ۷۳، جردن باس روی پاس رایلی مک‌گری موفق شد گل دوم استرالیا را وارد دروازه هند کند.

با این اوصاف، استرالیا که یکی از مدعیان جام است کار خود را پیروزی آغاز کرد. از دیگر دیدار این گروه و از ساعت ۲۱ امشب، ازبکستان و سوریه به مصاف هم می‌روند.

ترکیب اولیه تیم ملی استرالیا: متیو رایان، عزیز بهیچ، کای روولز، هری سوتار، گتین جونز، کرگ گودوین، جکسون اروین، کیانو باکوس، کانر متکالف، مارتین بویل، میشل دوک

سرمربی:‌ گراهام آرنولد

ترکیب اولیه تیم ملی هند: گورپریت سینگ ساندو، سوبحشیش بوسه، راهول بهیکه، ساندش جینگان، نیخیل پوجاری دیپاک تانگوری، منویر سینگ، لالنگماویا رالته، لالیانزوالا چهانگته، سورش سینگ، سونیل چتری

سرمربی : ایگو استیماچ

اولین تساوی جام؛ سخت‌گیری داور بُرد را از چین گرفت

دیدار تیم‌های ملی فوتبال چین و تاجیکستان از گروه A جام ملت‌های آسیا با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های فوتبال چین و تاجیکستان در دومین بازی گروه A جام ملت‌های آسیا در قطر، بعدازظهر روز گذشته در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه و با قضاوت محمد الهویش عمانی به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی صفر بر صفر همراه شد.

بر خلاف انتظار این تاجیکستان بود که شروع خوبی در این مسابقه داشت. آنها توپ و میدان را در نیمه اول در اختیار گرفتند و چند فرصت خوب برای گلزنی خلق کردند.

در دقیقه ۱۵، فرصت بسیار خوبی برای تاجیکستانی‌ها به دست آمد اما سایروف توپ را با بی‌دقتی به بیرون زد تا این بخت از دست برود.

در دقیقه ۲۴، جلیلوف از پشت محوطه جریمه شوت زیبایی را روانه دروازه چینی‌ها کرد که یان جون لینگ با واکنش عالی توپ را گرفت.

چینی‌ها نیز برای پیروزی در این بازی صاحب یک موقعیت فوق العاده شدند که منوچهر صفروف بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس خود را مقابل توپ قرار داد تا مانع گلزنی چینی‌ها شد.

در نهایت نیمه اول این دیدار با تساوی بدون به پایان رسید.

در وقت دوم، تیم‌ها بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داده و موقعیت‌های خوبی را برای باز کردن دروازه یکدیگر داشتند.

مهم‌ترین اتفاق بازی در دقیقه ۸۱ رخ داد، چینی‌ها موفق شدند تاجیکستان را باز کنند اما این گل با تصمیم سخت‌گیرانه داور و پس از استفاده از VAR، مردود اعلام شد.

در نهایت دو تیم با تساوی به کار خود پایان دادند. در دیگر دیدار گروه نخست، قطر با سه گل مقابل لبنان به برتری دست یافته بود.

ترکیب اولیه تیم ملی چین: یان جون لینگ، ژو چنگجی، ژانگ لینگ پنگ، وانگ شانگ یوان، وو لی، تان لونگ، تان لونگ، دای وای سون، لیو یانگ مینگ، لیو بین بین و وانگ کیو مینگ

ترکیب اولیه تیم ملی تاجیکستان: رستم یتیموف، زائر جورِبایف، منوچهر صفروف، وحدت هنانوف، پرویزجان عمربایف، رستم سایروف، علی‌شیر جلیلوف، امدانی کمالوف، احسان پنجشنبه و احتم نظروف

تساوی ازبکستان مقابل سوریه در اولین بازی

تیم ملی ازبکستان کار خود را در جام ملت‌های آسیا با تساوی مقابل سوریه شروع کرد.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های ملی ازبکستان و سوریه از دور اول گروه B رقابت‌ جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از ساعت ۲۱ شب گذشته در ورزشگاه جاسم بن حمد برگزار شد و در نهایت این بازی با تساوی دو تیم به پایان رسید.

دو تیم در ۹۰ دقیقه بازی نتوانستند موقعیتی روی دروازه‌های یکدیگر ایجاد کنند و بازی با تساوی دو تیم به اتمام رسید.

ترکیب اولیه تیم ملی ازبکستان: اوتکر یوسوپف، رستمجون آشورماتوف، اشمورادوف، خوسانف، سایفیف، اتابک شکوروف، اودیلون خامروبکوف، علیجونوف، جلال الدین ماشاریپوف، خوژیمات ارکینوف و اوستون اورونوف

سرمربی: سرکو کاتانچ

ترکیب اولیه تیم ملی سوریه: احمد مدنیه، عبدالرحمن ویس، اوسو، کروما،ال آیان،ال اسد، الیاس، ازکوئیل هام، رمضان، صباغ، حصار

سرمربی: هکتور کوپر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا