ورزشی

کسب اولین جام ۲۰۲۴ رئال مادرید در شب تحقیر بارسلونا؛ سوپرکاپ اسپانیا با هت‌تریک وینی

تیم فوتبال رئال مادرید با شکست ۴ بر یک و تحقیرآمیز مقابل بارسلونا، به اولین جام خود در سال ۲۰۲۴ دست یافت.

به گزارش ایرنا، فینال سوپرکاپ اسپانیا در فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ از ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته در ورزشگاه الاول پارک عربستان و با قضاوت خوان مارتینز مونوئرا برگزار شد و در پایان تیم رئال موفق شد با نتیجه ۴ بر یک حریف سنتی خود را شکست داده و قهرمان سوپر کاپ شود.

در این بازی رئال مادرید با ترکیب لونین، کارواخال، رودیگر، ناچو، مندی، شوامنی، کروس، والورده، بلینگام، رودریگو و خوسلو و بارسلونا نیز با ایناکی پنیا، رونالد آرائوخو، ژول کنده، کریستنسن، بالده، پدری، دی یونگ، گوندوگان، سرخی روبرتو، لواندوفسکی و فران تورس پا به این دیدار گذاشتند.

در دقیقه ۷، جود بلینگام از میان خط دفاعی بارسلونا، وینیسیوس جونیور را در موقعیتی تک‌به‌ تک‌ با ایناکی پنیا قرار داد و این بازیکن با جا گذاشتن دروازه آبی‌ اناری‌ها موفق به گلزنی شد. در شرایطی که شاگردان ژاوی در شوک گل خورده بودند، وینیسیوس جونیور در دقیقه ۱۰ پاس رودریگو را به گل تبدیل کرد تا در سه دقیقه دبل کند.

بعد از عقب افتادن شاگردان ژاوی، آنها درصدد بودند تا خود را به دروازه رئال برسانند اما بیشتر درگیری بازیکنان دو تیم در میانه زمین بود و در تک موقعیت‌هایی که آنها به دروازه کهکشانی‌ها رسیدند آندری لونین مانع گلزنی کاتالان‌ها شد. در دقیقه ۳۳ تلاش‌های شاگردان ژاوی به بار نشست و آنها موفق شدند توسط رابرت لواندوفسکی اختلاف را به حداقل برسانند تا بازی با هیجان بیشتری دنبال شود.

۴ دقیقه بعد اشتباه رونالد آرائوخو باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد تا رئال این شانس را داشته باشد که دوباره اختلاف را به ۲ گل برساند. وینیسیوس جونیور این فرصت را غنیمت شمرد و در ۴۵ دقیقه نخست، برای سومین بار کهکشانی‌ها را به گل رساند تا شاگردان کارلو آنچلوتی نیمه نخست این بازی را با نتیجه ۳ بر یک به رختکن بروند.

در نیمه دوم، رئال با تفکر مدیریت بازی و حفظ نتیجه و شاگردان ژاوی با تدابیر هجومی و جبران گل‌های خورده شده پا به زمین بازی گذاشتند اما امشب، شب کهکشانی‌ها بود چراکه آنها در دقیقه ۶۴ و روی اشتباه عجیب خط دفاعی بارسلونا توسط رودریگو به گل چهارم دست یافتند تا یک گام دیگر به اولین جام خود در سال ۲۰۲۴ نزدیک شوند.

در دقیقه ۷۱ مشکلات بارسلونا در این دیدار به اوج رسید، رونالد آرائوخو با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد تا ژاوی دقایق باقی مانده را با یک بازیکن کمتر ادامه دهد و این اتفاق ناامیدی را به سکوهای ورزشگاه الاول پارک عربستان و در بین هواداران بارسلونا برد.

این بازی در نهایت با همان نتیجه ۴ بر یک به پایان رسید تا رئالی‌ها با بالابردن جام سوپرکاپ اسپانیا افتخاری دیگر را در تالار افتخارات خود ثبت کنند.

گفتنی است شاگردان کارلو آنچلوتی در بازی نیمه‌نهایی اتلتیکو مادرید را با نتیجه پرگل ۵ بر۳ شکست دادند و آبی‌اناری‌ها نیز به راحتی از سد اوساسونا گذشتند تا در فینال سوپرجام شاهد تقابل دو غول اسپانیایی باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا