ورزشی

جام ملت‌های آسیا؛ تساوی حاصل تقابل چین و لبنان / صعود زودهنگام قطر با دومین بُرد متوالی

تساوی حاصل تقابل چین و لبنان؛ کار صعود ۲ تیم سخت شد!

جدال تیم‌های چین و لبنان در دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا با تساوی صفر بر صفر همراه شد تا کار ۲ تیم برای صعود مشکل شود.

به گزارش ایرنا، دو تیم ملی فوتبال چین و لبنان در نخستین بازی از دومین دور از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۵ روز گذشته در ورزشگاه الثمامه به مصاف یکدیگر رفتند.

تلاش‌های دو تیم در نیمه نخست راه به جایی نبرد. این روند در نیمه دوم بازی هم ادامه داشت تا شاهد یکی از کسل‌کننده‌ترین بازی‌ها این دوره از رقابت‌ها باشیم و در پایان دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

با این تساوی چین ۲ امتیازی شد و لبنان به امتیاز یک رسید، تا کار دو تیم برای صعود به دور بعدی این رقابت‌ها سخت شود.

در دیگر دیدار این گروه و از ساعت ۱۸، قطر میزبان به مصاف تاجیکستان می‌رود. هم اکنون، قطر سه امتیازی است و تاجیکستان یک امتیاز اندوخته دارد.

ترکیب اولیه تیم ملی چین: جون لینگ یان، لیو یانگ، ژو چنجی، تیاس برونینگ، لینپنگ ژانگ، بین بین لی ئو، دای، شانگویان وانگ، ژین ژو، ژانگ یانگ، لی وو

سرمربی: الکساندر یانکوویچ

ترکیب اولیه تیم ملی لبنان: مصطفی مطر، خلیل خمیس، نور منصور، کاظم الزین، حسین الزین، علی تنش، حسن سرور، ماهر صبرا، عمر بوگیل، جی رادی، حسن ماتوک

سرمربی: رادولوویچ

 

صعود زودهنگام قطر با دومین بُرد متوالی / میزبان با ۲ ستاره‌اش می‌تازد

تیم فوتبال قطر با پیروزی برابر تاجیکستان و کسب دومین برد متوالی، به عنوان اولین تیم به مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۳ صعود کرد.

به گزارش ایرنا، تیم‌‍‌های تاجیکستان و قطر شب گذشته در دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا، از گروه A با قضاوت هیرویوکی کیمورا از ژاپن در ورزشگاه البیت دوحه به مصاف هم رفتند که در پایان، میزبان به برتری یک بر صفر رسید.

دو تیم در حالی برابر هم به میدان رفتند که قطر با پیروزی برابر لبنان، مسابقات را با برد آغاز کرده بود و تاجیکستان برابر چین به تساوی بدون گل رسیده بود.

این دیدار با برتری قطر آغاز شد و عنابی‌ها در روی درخشش دو ستاره‌شان به گل رسیدند. اکرم عفیف روی پاس معزعلی توانست دروازه تاجیک‌ها را باز کند. این سومین گل عفیف در دومین مسابقه بود تا او تا پایان بازی‌های امشب با ۳ گل در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد. در ادامه تلاش دو تیم نتیجه‌ای نداشت تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر قطر به پایان برسد.

در شروع نیمه دوم، باز هم این قطر بود که به دنبال افزایش گل‌های زده بود اما دفاع فشرده و خشونت بازیکنان تاجیک مانع رسیدن این تیم به گل دوم شد. در دقیقه ۸۰، حمدانی کمالوف با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد تا کار تاجیکستان برای زدن گل مساوی سخت‌تر شود. کمالوف اولین اخراجی جام بود که در بازی چهاردهم ثبت شد.

در نهایت قطر توانست با نتیجه یک بر صفر تاجیکستان را شکست دهد و با کسب دومین برد متوالی، ۶ امتیازی شود و صعودش را به عنوان صدرنشین به مرحله بعد قطعی کند.

در دیگر بازی این گروه، چین و لبنان به تساوی بدون گل رسیده بودند. در پایان دور دوم بازی‌های این گروه، قطر با ۶ امتیاز در صدر قرار دارد، چین با ۲ امتیاز در رده دوم است و تیم‌های تاجیکستان و لبنان هم با یک امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

ترکیب اولیه تیم ملی تاجیکستان: رستم یتیموف، منوچهر صفروف، وحدت هنانوف، زائر جوره‌بایف، احتم نظروف، پرویزجان عبدالله‌یویچ، همدانی کمالوف، علی‌شیر شکوروف، احسان پنجشنبه، رستم سایروف، علی‌شیر جلیلوف

سرمربی: پیتر شگرت

ترکیب اولیه تیم ملی قطر: مشعل برشم، بسام الراوی، طارق سلمان، لوکاس مندز، محمد وعد، مصطفی مشعل، احمد فتحی، جاسم جابر عبدالسلام، اسماعیل محمد، اکرم عفیف و المعز علی

سرمربی: مارکز لوپز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا